Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wielkopolska policja ustaliła tożsamość czterech pseudokibiców

0
Podziel się:

Wielkopolska policja na podstawie zdjęć opublikowanych we wtorek w internecie
zidentyfikowała cztery osoby, które wzięły udział w zamieszkach w Bydgoszczy podczas piłkarskiego
finału Pucharu Polski. Dwie inne osoby zgłosiły się dobrowolnie.

Wielkopolska policja na podstawie zdjęć opublikowanych we wtorek w internecie zidentyfikowała cztery osoby, które wzięły udział w zamieszkach w Bydgoszczy podczas piłkarskiego finału Pucharu Polski. Dwie inne osoby zgłosiły się dobrowolnie.

"Bezpośrednio po opublikowaniu zdjęć do policji wpłynęło telefonicznie i mailowo kilkadziesiąt informacji dotyczących osób widniejących na fotografiach. Funkcjonariusze każdą z tych informacji zweryfikowali. W ten sposób ustalono tożsamość czterech pseudokibiców, a dwie kolejne osoby ze zdjęć zgłosiły się na policję dobrowolnie" - poinformował Zbigniew Paszkiewicz z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Jak dodał, materiały dotyczące zidentyfikowanych osób zostaną przekazane do prokuratury w Bydgoszczy, która prowadzi sprawę.

Wielkopolska policja rozpoczęła weryfikację zgłoszeń po publikacji we wtorek na policyjnych stronach galerii zdjęć 51 pseudokibiców z regionu; 3 maja brali oni udział w zamieszkach po meczu piłkarskiego finału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań. Mecz wygrała Legia w rzutach karnych.

Do tej pory wielkopolscy policjanci zatrzymali 31 osób. Grożą im kary grzywny, pozbawienia wolności oraz wieloletnie zakazy stadionowe. W sumie policja zatrzymała 50 pseudokibiców; zarzuty usłyszały 44 osoby. Dotyczą m.in. niszczenia mienia, wtargnięcia na murawę boiska oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy policji lub pracowników ochrony.

Wobec wszystkich osób, którym przedstawiono zarzuty, stosowane są podobne środki zapobiegawcze: dozór policyjny i bezwzględny zakaz stadionowy. W jednym przypadku - pseudokibica, który kopnął operatorkę kamery telewizyjnej - zastosowano miesięczny areszt.

Prokuratura wyjaśnia także, czy nie doszło do zaniedbań ze strony organizatora, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na stadionie.

Zgoda Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Północ na publikacje wizerunków chuliganów dotyczy wyłącznie strony internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Tymczasem zdjęcia pojawiły się również na portalach internetowych m.in. niektórych mediów. (PAP)

rpo/ lic/ abr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)