Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielkopolska: W listopadzie ruszy budowa spalarni odpadów w Koninie

0
Podziel się

Na początku listopada ruszy budowa spalarni odpadów w Koninie. Prezydent
miasta wydał pozwolenie na budowę - poinformowała we wtorek PAP Elżbieta Streker-Dembińska z
Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Koninie.

bEpGsgXV

Na początku listopada ruszy budowa spalarni odpadów w Koninie. Prezydent miasta wydał pozwolenie na budowę - poinformowała we wtorek PAP Elżbieta Streker-Dembińska z Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Koninie.

Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych (ZTUOK) w Koninie to inwestycja warta 296 mln zł netto, która ma powstać do 21 grudnia 2015 roku.

Spalarnia będzie mogła przetwarzać 94 tys. ton odpadów rocznie. Ma unieszkodliwiać odpady wytwarzane przez mieszkańców 36 gmin, w których żyje około 370 tys. ludzi. Przy okazji spalania odpadów zakład będzie mógł wytwarzać do 6,75 MW energii elektrycznej i do 15,4 MWt energii cieplnej.

bEpGsgXX

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm, którego liderem jest austriacki Integral wraz z polskimi spółkami Erbud i Introl.

Inwestycja jest dofinasowana z europejskiego Funduszu Spójności (ponad 154 mln zł). Pozostałe środki na jej realizacje to 145 mln zł pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz 10 mln zł wkładu własnego samorządów, który został sfinansowany z kredytu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.(PAP)

kpr/ pad/

bEpGsgYy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)