Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielkopolskie: 15 firm chce budować obwodnicę Jarocina

0
Podziel się

15 firm i konsorcjów zgłosiło się do przetargu na budowę obwodnicy Jarocina w
ciągu drogi ekspresowej S11 - poinformowała w piątek PAP Alina Cieślak z poznańskiego oddziału
Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

bEpFlpzF

15 firm i konsorcjów zgłosiło się do przetargu na budowę obwodnicy Jarocina w ciągu drogi ekspresowej S11 - poinformowała w piątek PAP Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wybrany wykonawca zbuduje obwodnicę o łącznej długości 13 kilometrów z dwoma węzłami drogowymi, trzynastoma obiektami inżynierskimi oraz drogami dojazdowymi.

Wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy oraz rozpoczęcie prac planowane jest na 2014 rok. Inwestycja ma być gotowa na początku 2017 roku.

bEpFlpzH

"Obwodnica Jarocina w ciągu drogi ekspresowej S11 Kołobrzeg-Poznań-Bytom przejmie nie tylko ruch tranzytowy z dotychczasowej drogi krajowej nr 11, ale również z dróg nr 12 i 15. Dzięki temu skróci się czas przejazdu przez Jarocin oraz poprawi bezpieczeństwo ruchu" - poinformowała Cieślak.

Dodała, że firmy i konsorcja, które pozytywnie przejdą weryfikację wniosków, zostaną zaproszone do drugiego etapu przetargu i złożenia ofert cenowych. Poza ceną, na wybór będą miały również wpływ termin realizacji oraz okres gwarancji.(PAP)

rpo/ pad/

bEpFlpAi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)