Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielkopolskie: Akt oskarżenia w sprawie podpalenia policjantów

0
Podziel się

Kara dożywocia grozi 47-letniemu mieszkańcowi Komorza Przybysławskiego
(Wielkopolska), oskarżonemu o usiłowanie zabójstwa dwóch policjantów. Mężczyzna, w czasie egzekucji
komorniczej, oblał funkcjonariuszy benzyną i podpalił.

bEixcout

Kara dożywocia grozi 47-letniemu mieszkańcowi Komorza Przybysławskiego (Wielkopolska), oskarżonemu o usiłowanie zabójstwa dwóch policjantów. Mężczyzna, w czasie egzekucji komorniczej, oblał funkcjonariuszy benzyną i podpalił.

"Do sądu okręgowego w Kaliszu skierowano w czwartek akt oskarżenia w tej sprawie" - poinformował PAP zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim, Janusz Walczak.

Pod koniec marca br. na posesji oskarżonego komornik z asesorem w asyście dwóch policjantów próbował zająć za długi samochód i przyczepę. W pewnym momencie mężczyzna oblał funkcjonariuszy benzyną i podpalił ich. Dzięki natychmiastowej pomocy komorników ogień został szybko ugaszony.

bEixcouv

"Jeden z policjantów doznał rozległych poparzeń twarzy, karku, szyi i rąk, a drugi poparzenia ręki" - wyjaśnił Walczak.

W trakcie śledztwa mężczyznę zbadali biegli psychiatrzy. Po przeprowadzeniu długotrwałej obserwacji stwierdzili, że podejrzany w czasie zdarzenia miał w pełni zachowaną poczytalność.

Mężczyźnie postawiono także zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu policjantów i czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych - poinformował Walczak.(PAP)

zak/ wkr/ mow/

bEixcouW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)