Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielkopolskie: Jarocińskie rockowisko odbędzie się w lipcu

0
Podziel się

Rozpoczęła się sprzedaż karnetów i biletów jednodniowych na tegoroczny
"Jarocin Festiwal 2011" w Jarocinie (Wielkopolska). Impreza odbędzie się w dniach 15-17 lipca.
Zorganizuje ją poznańska agencja Go Ahead.

bEhdByTF

Rozpoczęła się sprzedaż karnetów i biletów jednodniowych na tegoroczny "Jarocin Festiwal 2011" w Jarocinie (Wielkopolska). Impreza odbędzie się w dniach 15-17 lipca. Zorganizuje ją poznańska agencja Go Ahead.

Jarocińskie rockowiska poprzedziły organizowane przez całą dekadę lat siedemdziesiątych Wielkopolskie Rytmy Młodych. Początkowo były to imprezy o zasięgu lokalnym. W 1973 r. po raz pierwszy zaproszono także zawodowych muzyków. Gwiazdą był wtedy zespół Anawa. Od 1980 r. festiwal w Jarocinie przekształcił się w I Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji, a później - w Festiwale Muzyków Rockowych (FMR).

W tym roku samorząd Jarocina dołoży do festiwalu 340 tys. zł. Umowa z miastem została już podpisana - powiedział PAP Tomasz Waśko z Agencji Go Ahead. Dodał, że całkowite koszty organizacji imprezy są jeszcze szacowane. W ubiegłym roku wyniosły one ponad milion złotych.

bEhdByTH

Ostatni w dawnej formule, niezapomniany dla wielu fanów, jarociński FMR, odbył się w 1994 r. Doszło wtedy do starć z policją. W konsekwencji impreza przestała być organizowana w Jarocinie. Przywrócono ją dopiero w 2005 r.

Jak poinformował Waśko, odbywające się do tej pory na Dużej i Małej scenie koncerty w ramach Konkursu Młodych Kapel, zostaną przeniesione do Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Występy młodych muzyków odbędą się w dniach 13-14 lipca.

Waśko ocenia, że ubiegłoroczna impreza odniosła wielki sukces. Fani mieli okazję wysłuchać znakomitych zespołów, takich jak m.in. odrodzonej tylko na jeden koncert Pidżamy Porno, kierowanej przez Beth Ditto grupy Gossip, TSA, Dezertera, Biffy Clyro, Comy, Ska-P, Gallows.

Wykonawcy tegorocznej edycji festiwalu nie są jeszcze znani. Pierwsze informacje w tej sprawie mają zostać podane wkrótce.(PAP)

bEhdByTN

zak/ abe/

bEhdByUi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)