Notowania

wiadomości
20.11.2013 15:16

Wielkopolskie: Marszałek nagrodził studentów i dziennikarzy

Marszałek woj. wielkopolskiego Marek Woźniak nagrodził w środę najlepszych studentów oraz dziennikarzy, którzy przygotowali prace magisterskie i materiały dziennikarskie poświęcone realizacji Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013.

Podziel się
Dodaj komentarz

Marszałek woj. wielkopolskiego Marek Woźniak nagrodził w środę najlepszych studentów oraz dziennikarzy, którzy przygotowali prace magisterskie i materiały dziennikarskie poświęcone realizacji Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013.

"Uważam, że jest potrzebny pomost pomiędzy hermetycznym językiem zapisów dotyczących dysponowania funduszami a zwykłymi odbiorcami, którzy nie są przygotowani do czytania takich dokumentów. Zarówno prace magisterskie, jak i materiały dziennikarskie pozwoliły na to, żeby w sposób obiektywny spojrzeć na działania województwa realizowane w ramach WRPO 2007-2013. W konkursie chcieliśmy nagrodzić najlepszych" - powiedział podczas uroczystości marszałek woj. wielkopolskiego Marek Woźniak.

W konkursie na najlepszą pracę magisterską wyróżnieni zostali studenci poznańskich uczelni. Ich prace dyplomowe poświęcone były realizacji zadań w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 w samorządach lokalnych oraz roli tego programu.

Pierwsze miejsce zajął Przemysław Figlarek z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, który przygotował pracę poświęconą realizacji zadań samorządu lokalnego w podregionie leszczyńskim w latach 2007-2012. Otrzymał nagrodę w wysokości 6 tys. zł. Drugie miejsce zajął Tomasz Herodowicz z UAM (nagroda w wysokości 4 tys. zł). Komisja postanowiła również przyznać ex aequo za zajęcie trzeciego miejsca nagrody Marcie Klarkowskiej z Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Karolinie Niteckiej z UAM (po 1,5 tys. zł).

Nagrody otrzymali także dziennikarze, którzy wzięli udział w konkursie "Zmieniliśmy Wielkopolskę".

"Dziennikarze z jednej strony otrzymują informacje o zapisach unijnych, a z drugiej obserwują rzeczywistość, która pod wpływem funduszy unijnych się zmienia. Oni dobrze wykonują zadanie informowania swoich słuchaczy, czytelników oraz widzów o tych zmianach. Robią to w sposób prosty i klarowny, nie zapominając o warsztacie dziennikarskim. Chcemy uhonorować tych najlepszych, którzy są naszymi partnerami" - podkreślił Woźniak.

Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Sadowski z Radia Merkury, który przygotował reportaż "Chcemy być na całym świecie". Nagroda wyniosła 7 tys. zł. Drugie miejsce zajął Krzysztof M. Kaźmierczak z Głosu Wielkopolskiego, którzy przygotował reportaż poświęcony lokalnemu browarowi (5 tys. zł). Z kolei trzecią nagrodę otrzymali także dziennikarze Radia Merkury - Wojciech Chmielewski oraz Adam Michalkiewicz za audycję na żywo ze słuchaczami o funduszach unijnych (3 tys. zł).

Suma nagród w konkursie wyniosła 28 tys. złotych. (PAP)

mat/ mrt/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz