Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielkopolskie: Osiem lat więzienia dla internetowego pedofila

0
Podziel się

Karę ośmiu lat więzienia wymierzył w piątek sąd w Krotoszynie
(Wielkopolskie) 30-letniemu pedofilowi, którego oskarżono o dokonanie za pośrednictwem
komunikatorów internetowych szeregu "innych czynności seksualnych" wobec 23 dziewczynek w wieku od
11 do 16 lat.

bEifJVVh

Karę ośmiu lat więzienia wymierzył w piątek sąd w Krotoszynie (Wielkopolskie) 30-letniemu pedofilowi, którego oskarżono o dokonanie za pośrednictwem komunikatorów internetowych szeregu "innych czynności seksualnych" wobec 23 dziewczynek w wieku od 11 do 16 lat.

Jak poinformował PAP zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wlkp. Janusz Walczak, wyrok zapadł bez procesu. "Wniosek o zastosowanie takiej procedury złożył oskarżony, po uzgodnieniu z prokuratorem" - wyjaśnił.

Mężczyzna, podając się niekiedy za kobietę albo chłopca, doprowadzał dziewczynki do obnażania się przed kamerą internetową, z której obraz utrwalał na swoim komputerze. "Później zmuszał pokrzywdzone do podobnych zachowań o charakterze seksualnym, grożąc - w przypadku odmowy - rozpowszechnieniem ich zdjęć w internecie". Działał na terenie całego kraju - powiedział Walczak.

bEifJVVj

Mężczyźnie zarzucono dodatkowo posiadanie plików z "danymi o treści pornograficznej z udziałem małoletnich poniżej 15 roku życia" oraz posiadanie w swoim komputerze nielegalnie pozyskanych programów - powiedział prokurator. Dodał, że w kilku przypadkach prokuraturze nie udało się ustalić danych innych pokrzywdzonych.

Sprawę zgłosił do prokuratury ojciec jednej z wykorzystanych dziewczynek.

Według Cecylii Majchrzak z prokuratury okręgowej, sprawa jest przykładem zagrożenia, jakim dla młodych ludzi może być internet. "Oskarżony wykorzystał łatwowierność młodych dziewczyn, a po uwikłaniu ich w pewne sytuacje, grożąc upowszechnieniem uwłaczających czci filmów, zmuszał je do poddania się innym czynnościom seksualnym" - powiedziała.

Mężczyzna przyznał się do winy. Więzienie będzie mógł opuścić najwcześniej po okresie pięciu i pół lat.

bEifJVVp

Wyrok jest nieprawomocny.(PAP)

zak/ abr/

bEifJVVK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)