Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
narkotyki
09.06.2006 15:32

Wielkopolskie: Oskarżeni dwaj handlarze narkotyków

Handel znaczną ilością narkotyków - co najmniej 55 tys. tabletek ekstazy i ponad kilogramem amfetaminy - zarzuciła Prokuratura Okręgowa w Poznaniu Grzegorzowi O. z Łukowa (Lubelskie) i poznaniakowi Hubertowi W.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Handel znaczną ilością narkotyków - co najmniej 55 tys. tabletek ekstazy i ponad kilogramem amfetaminy - zarzuciła Prokuratura Okręgowa w Poznaniu Grzegorzowi O. z Łukowa (Lubelskie) i poznaniakowi Hubertowi W. *

Akt oskarżenia trafił już do sądu - poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy prokuratury, Mirosław Adamski.

Adamski dodał, że podejrzani handlowali narkotykami w kwietniu i maju ubiegłego roku. Obecnie przebywają w areszcie. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Jak wynika ze śledztwa, 25-letni Grzegorz O. kupił w Poznaniu narkotyki od 21-letniego Huberta W., aby następnie rozprowadzić je na terenie wschodniej Polski. Czarnorynkową wartość zakupionych tabletek ekstazy, ważących ponad 11 kg, oszacowano na 275 tys. zł, a amfetaminy - na co najmniej 84 tys. zł.

Policjantom, nie udało się ustalić, gdzie zaopatrywał się w narkotyki Hubert W. Nie wiadomo także, dla kogo kupował je Grzegorz O.

Jak powiedział Adamski - obaj mężczyźni byli już w przeszłości karani za przestępstwa narkotykowe. Hubert W. miał wyrok w zawieszeniu za rozprowadzanie narkotyków, a Grzegorz O. spędził w więzieniu ponad dwa lata z trzech, na które był skazany przez sąd w Siedlcach.(PAP)

jes/ hes/

15:31 06/06/09

Tagi: narkotyki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz