Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielkopolskie: Policja bada sprawę ewentualnego znęcania się nad końmi

0
Podziel się:

Postępowanie w sprawie ewentualnego znęcania się nad zwierzętami w stadninie
w Posadowie (Wielkopolskie) wszczęła w poniedziałek policja w Nowym Tomyślu. W sobotę zabrano
stamtąd 48 koni; były w złym stanie - poinformowała w poniedziałek prokuratura.

bEszAPvp

Postępowanie w sprawie ewentualnego znęcania się nad zwierzętami w stadninie w Posadowie (Wielkopolskie) wszczęła w poniedziałek policja w Nowym Tomyślu. W sobotę zabrano stamtąd 48 koni; były w złym stanie - poinformowała w poniedziałek prokuratura.

W stadninie znajdowało się ok. 300 zwierząt. Przedstawiciele Pogotowia dla Zwierząt stwierdzili, że konie przetrzymywano w złych warunkach; były wychudzone, wymagały pomocy weterynaryjnej.

"10 sierpnia Pogotowie dla Zwierząt w asyście policjantów przejęło 48 koni. Dokonano oględzin zwierząt, warunków ich bytowania, przesłuchano świadków, sporządzono dokumentację fotograficzną" - poinformowała zastępca prokuratora rejonowego w Nowym Tomyślu Kamila Breś.

bEszAPvr

Jak dodała, policja zabezpieczy dokumentację finansową i weterynaryjną stadniny; nie wykluczono, że z Posadowa będą wywożone kolejne konie. Jak powiedziała Breś, zwierzęta będą odbierane w przypadku stwierdzenia zagrożenia ich zdrowia i życia.

Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt w Trzciance powiedział PAP, że w poniedziałek ze stadniny prawdopodobnie zostanie zabranych kilkanaście kolejnych zwierząt.

Właścicielem stadniny jest obywatel Danii. Jak poinformowała policja, do tej pory nie został przesłuchany.

Policja prowadzi postępowanie pod nadzorem nowotomyskiej prokuratury. Ewentualnym sprawcom grożą dwa lata więzienia. Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje karę nawet trzech lat więzienia za działanie ze szczególnym okrucieństwem.(PAP)

bEszAPvx

rpo/ abr/

bEszAPvS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)