Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wielkopolskie: Przegląd studenckich etiud filmowych w Turku

0
Podziel się:

Czternaście dzieł studentów i absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej,
Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi zostanie zaprezentowanych na rozpoczętym w poniedziałek w Turku
(Wielkopolska) 15. Przeglądzie Studenckich Etiud Filmowych "Klaps 2012".

*Czternaście dzieł studentów i absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi zostanie zaprezentowanych na rozpoczętym w poniedziałek w Turku (Wielkopolska) 15. Przeglądzie Studenckich Etiud Filmowych "Klaps 2012". *

"Pokazane zostaną filmy, których nie można oglądać na co dzień, które podróżują jedynie po różnych festiwalach. Część z nich to filmy dyplomowe, niekiedy już nagradzane" - powiedziała PAP organizatorka przeglądu, Bożena Cesarz.

Imprezę rozpoczęły pokazy konkursowe, które będą kontynuowane także we wtorek. W środę gościem będzie rektor łódzkiej filmówki, reżyser prof. Robert Gliński. Przed spotkaniem odbędzie się projekcja jego filmu "Cześć Tereska".

Etiudy i filmy zrealizowane przez łódzkich studentów ocenia jury pod przewodnictwem wykładowcy łódzkiej filmówki - Zygmunta Machwitza. Najlepiej ocenione obrazy otrzymają Grand Prix, statuetki, nagrody specjalne i finansowe oraz nagrodę publiczności. Ogłoszenie wyników zapowiedziano na środę.

Grand Prix pierwszego przeglądu zdobyła Iwona Siekierzyńska za krótkometrażowy film pt. "Pańcia". Kilka lat później przyjechała na przegląd jako gość specjalny, aby zaprezentować film "Moje pieczone kurczaki", który przyniósł jej uznanie i wiele nagród.

Festiwal adresowany jest głównie do młodzieży. W tym właśnie środowisku ma popularyzować sztukę filmową oraz promować twórczość młodych reżyserów, realizatorów i operatorów łódzkiej szkoły filmowej.

Projekt współfinansowany jest ze środków UE. Patronat nad imprezą, którą organizuje Miejski Dom Kultury w Turku, sprawuje łódzka szkoła filmowa.(PAP)

zak/ hes/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)