Notowania

spotkanie
10.12.2010 15:19

Wielkopolskie: Rozpoczęły się spotkania "Czwarta Ściana"

Spektakl "Spotkanie z aniołem" w wykonaniu Teatru Wyobraźnia z Tuliszkowa zainaugurował w piątek w Turku (Wielkopolska) 17. Ogólnopolskie Spotkania Teatralne "Czwarta Ściana".

Podziel się
Dodaj komentarz

Spektakl "Spotkanie z aniołem" w wykonaniu Teatru Wyobraźnia z Tuliszkowa zainaugurował w piątek w Turku (Wielkopolska) 17. Ogólnopolskie Spotkania Teatralne "Czwarta Ściana".

Przyjechało ponad stu młodych artystów i kilkanaście zespołów teatralnych - poinformowała PAP organizatorka imprezy, Bożena Cesarz.

Bohaterem spektaklu Teatru Wyobraźnia jest anioł, który wylądował na ziemi, zgubił skrzydła i nie mógł wrócić do nieba. Spotkał grupę ludzi, którzy znaleźli te skrzydła, ale za ich oddanie żądali coraz większych dowodów wdzięczności: stanowisk prezydenta, premiera, posła, dobrego samochodu i dużo pieniędzy.

"To prosty, ale wdzięczny scenariusz młodych ludzi dotykający troszkę rzeczywistości. To taka ich obserwacja" - ocenia Cesarz.

Do soboty widzowie obejrzą w sumie 13 spektakli i na zakończenie wysłuchają recitalu Leszka Długosza. W tym roku do Turku przyjechali artyści m.in. z Bydgoszczy, Olsztyna, Ostródy i Zduńskiej Woli.

Młodzi aktorzy teatralni grają w Turku przed prawdziwą publicznością i na żywo odbierają jej reakcje. "W telewizji, czy radiu nie ma tej +czwartej ściany+ i dlatego kilkanaście lat temu młodzież postanowiła stworzyć sobie szansę zaprezentowania się na prawdziwej scenie i przed prawdziwymi widzami" - mówi Cesarz.

Tzw. czwarta ściana wyznacza w języku teatru symboliczną granicę między widzami a aktorami.

Według Cesarz, Spotkania umożliwiają młodym twórcom i ich instruktorom wymianę doświadczeń. To także jeszcze jedno miejsce, gdzie można usłyszeć opinie "czwartej ściany", czyli samych widzów - dodała.

Spektakle ocenia komisja artystyczna, która uwzględnia takie kryteria, jak dobór repertuaru, formę przekazu scenicznego, dobór muzyki i środków plastycznych, reżyserię i grę aktorską.

Spotkania zakończą się w sobotę wieczorem.(PAP)

zak/ ls/

Tagi: spotkanie, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz