Notowania

straż
24.12.2010 13:55

Wielkopolskie: Straż umacnia wały przeciwpowodziowe w Wieleniu

Osiem jednostek straży pożarnej pracuje w piątek nad umacnianiem wałów przeciwpowodziowych w Wieleniu (wielkopolskie) na rzece Noteć.

Podziel się
Dodaj komentarz

Osiem jednostek straży pożarnej pracuje w piątek nad umacnianiem wałów przeciwpowodziowych w Wieleniu (wielkopolskie) na rzece Noteć.

W Wieleniu w środę ogłoszono stan alarmu powodziowego. Woda na Noteci podnosi się ze względu na zator lodowy, który powstał w okolicach mostu kolejowego w odległym o kilka kilometrów Drawsku.

"Umacniamy wały i budujemy zaporę, która ma obronić miasteczko, gdyby woda w Noteci w dalszym ciągu przybierała" - powiedział w piątek PAP dyżurny operacyjny Wojewódzkiej Stacji Koordynacji Ratownictwa wielkopolskiej straży pożarnej aspirant Daniel Przewoźniak.

Woda w Noteci przybiera o ok. 0,5 cm w ciągu godziny.

"Mamy zapewnioną pomoc i sprzęt specjalistyczny, w tej chwili nie zachodzi potrzeba ewakuacji ludzi. Występują podtopienia piwnic i zalane są ulice wzdłuż biegu starej Noteci. Nad bezpieczeństwem ruchu w tych miejscach czuwa policja" - zapewnił w piątek PAP burmistrz Wielunia Zbigniew Stochaj.

Zator lodowy ma ponad 10 kilometrów i bez jego udrożnienia w dolnej części Noteci nie będzie on wysadzany przez saperów.(PAP)

kpr/ abr/

Tagi: straż, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz