Notowania

areszt
05.03.2010 14:13

Wielkopolskie: Strongman z Krotoszyna pozostanie w areszcie

39-letni strongman z Krotoszyna (Wielkopolska) nie wyjdzie na razie na wolność; Sąd Okręgowy w Kaliszu odrzucił zażalenie jego obrońcy na areszt.

Podziel się
Dodaj komentarz

39-letni strongman z Krotoszyna (Wielkopolska) nie wyjdzie na razie na wolność; Sąd Okręgowy w Kaliszu odrzucił zażalenie jego obrońcy na areszt.

Siłaczowi zarzucono groźby karalne, pozbawienie wolności dwóch kobiet, wbrew ich woli, i zgwałcenie ich oraz przywłaszczenie biżuterii należącej do jednej z nich - poinformował w piątek PAP zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim, Janusz Walczak.

Do gwałtów doszło w jednym z hoteli pod Krotoszynem. Ofiarami są dwie kobiety w wieku 20 i 21 lat.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję i aresztowany przez krotoszyński sąd. Zażalenie na areszt złożył jego obrońca.

Aresztowany strongman przystąpił kilka miesięcy temu do kampanii "Białej wstążki", która ma na celu powstrzymanie przemocy wobec kobiet. Akcję upowszechniano w Krotoszynie pod hasłem "Więcej mocy bez przemocy".

Podejrzany założył wówczas koszulkę, promującą akcję razem z mistrzem świata Mariuszem Pudzianowskim. Noszenie białej wstążki miało być osobistym zobowiązaniem mężczyzny, że nigdy nie będzie stosował, akceptował lub milczał w sprawie przemocy wobec kobiet.

Strongmenowi grozi do 12 lata więzienia.(PAP)

zak/ bno/ mag/

Tagi: areszt, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz