Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wielkopolskie: W kwietniu zakończy się renowacja ośrodka w Antoninie

0
Podziel się:

Pod koniec kwietnia zakończy się gruntowna renowacja Ośrodka
Rekreacyjno-Wypoczynkowego "Lido", położonego przy stawie Szperek w Antoninie (wielkopolskie).
Inwestycja jest w całości finansowana z Europejskiego Funduszu Rybackiego.

Pod koniec kwietnia zakończy się gruntowna renowacja Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego "Lido", położonego przy stawie Szperek w Antoninie (wielkopolskie). Inwestycja jest w całości finansowana z Europejskiego Funduszu Rybackiego.

O planowanym zakończeniu prac poinformował PAP Tomasz Wojtasik z biura prasowego Urzędu Gminy Przygodzice.

Ośrodek, którego właścicielem jest gmina, zajmuje obszar 56 hektarów, a jego plaża mierzy ok. 110 metrów długości. Do dyspozycji wczasowiczów jest blisko 160 pokoi, które znajdują się w 90 domkach kempingowych.

Prace modernizacyjne przewidują m.in. powstanie nowego patio z fontanną i sceną, promenady, placów zabaw, wielofunkcyjnych boisk sportowych oraz wypożyczalni sprzętu wodnego z punktem widokowym.

Władze gminy Przygodzice pozyskały z unijnego programu "Ryby" w sumie ok. 3,8 mln zł. Remont ośrodka został wsparty przez Komitet Lokalnej Grupy Rybackiej, istniejącej przy stowarzyszeniu "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" w Miliczu (woj. dolnośląskie). Skupia ono dziewięć samorządów z woj. dolnośląskiego i wielkopolskiego.

Odbudowa ośrodka z funduszy europejskich stała się możliwa dzięki zaangażowaniu m.in. hodowców karpia królewskiego. Na terenie gminy Przygodzice stawy hodowlane zajmują 730 hektarów.

W ubiegłym roku zrealizowany został pierwszy etap renowacji, podczas którego oczyszczono dno kąpieliska, wzmocniono skarpy wzdłuż drogi oraz wybudowano nowe pomosty.

Koszt całego przedsięzięcia wyniesie ok. 3,8 mln złotych.

Dolina Baryczy jest największym w Polsce parkiem krajobrazowym, będącym jednocześnie obszarem specjalnej ochrony ptaków europejskiej sieci ekologicznej "Natura 2000".

Pierwsze wzmianki o "Lido" pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. Właścicielem Antonina był wtedy książę Ferdynand Radziwiłł, wieloletni poseł do parlamentu Rzeszy. Atrakcją dla turystów jest tutaj modrzewiowy Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów z początku XIX wieku.(PAP)

mat/ mki/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)