Notowania

wiadomości
13.12.2013 16:38

Wielkopolskie: Wojewoda zezwolił na budowę odcinka trasy S5

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek podpisał zezwolenie na realizację kolejnego odcinka drogi ekspresowej w ciągu trasy S5 Poznań-Bydgoszcz, prowadzącego z Gniezna do Mielna i mającego 18 km długości.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wojewoda wielkopolski Piotr Florek podpisał zezwolenie na realizację kolejnego odcinka drogi ekspresowej w ciągu trasy S5 Poznań-Bydgoszcz, prowadzącego z Gniezna do Mielna i mającego 18 km długości. *

Jak poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody Tomasz Stube, poza dwujezdniową drogą ekspresową zbudowane zostaną też trzy węzły drogowe: Mieleszyn, Gniezno-Północ, oraz Kłecko. Powstanie 19 obiektów inżynierskich, oraz dwa miejsca obsługi podróżnych.

Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która poinformowała, że wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy oraz rozpoczęcie prac przewidziane jest na pierwszy kwartał 2014 roku. Zakończenie budowy i oddanie drogi do ruchu nastąpić ma w roku 2016.

Odcinek pomiędzy Gnieznem a Mielnem stanowi przedłużenie drogi ekspresowej S5, która od Poznania do Gniezna została udostępniona kierowcom przed EURO 2012.(PAP)

rpo/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz