Notowania

polsce
22.11.2008 13:57

Wielkopolskie: Za wypadek w Czechach odpowie w Polsce

Oskarżony o spowodowanie groźnego wypadku drogowego w Czechach 50-letni mieszkaniec jednej z miejscowości pod Ostrowem Wlkp., odpowie przed sądem w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Oskarżony o spowodowanie groźnego wypadku drogowego w Czechach 50-letni mieszkaniec jednej z miejscowości pod Ostrowem Wlkp., odpowie przed sądem w Polsce. *

Według prokuratury, mężczyzna kierując samochodem ciężarowym z naczepą wjechał na drogę podporządkowaną i wycofując kierowany przez siebie skład, wyjechał na drogę główną, aby zawrócić.

"Rozpoczął manewr cofania w poprzek drogi głównej. W tarasującą całą jezdnię ciężarówkę uderzył samochód osobowy audi, w którym jechali obywatele Niemiec. Kierowca i pasażerka odnieśli ciężkie obrażenia ciała, zagrażające ich życiu" - poinformował w sobotę PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp., Janusz Walczak.

Jak wykazało śledztwo, kierowca po przekroczeniu granicy niemiecko-czeskiej, chciał zawrócić na terminal, ponieważ zakończył mu się dopuszczalny czas pracy.

"W ocenie biegłych, zachowanie kierowcy ciężarówki naruszyło zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i miało bezpośredni związek z zaistniałym wypadkiem" - powiedział Walczak.

Jak podał, śledztwo w sprawie wypadku prowadziły początkowo czeskie organy ścigania, które przekazały sprawę ostrowskiej prokuraturze.

Kierowcy grozi kara do ośmiu lat więzienia.(PAP)

zak/ dym/

Tagi: polsce, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz