Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory
01.06.2008 20:23

Wielkopolskie: Zakończyły się wybory wójta gminy Ostrowite

O godz. 20. w niedzielę zakończyło się głosowanie na wójta gminy Ostrowite w powiecie słupeckim (Wielkopolska). Według wstępnych informacji, udział w przedterminowych wyborach wzięła połowa z około 4 tys. uprawnionych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*O godz. 20. w niedzielę zakończyło się głosowanie na wójta gminy Ostrowite w powiecie słupeckim (Wielkopolska). Według wstępnych informacji, udział w przedterminowych wyborach wzięła połowa z około 4 tys. uprawnionych. *

Poprzedni, wieloletni włodarz gminy Aleksander Szczepankiewicz, zmarł na początku marca.

"Głosowanie odbyło się w czterech lokalach wyborczych: w Ostrowitem, Giewartowie, Lucynowie i w Sierniczu Wielkim" - poinformowała PAP Maria Karpińska z Gminnej Komisji Wyborczej.

O urząd wójta w przedterminowych wyborach ubiegali się obecna sekretarz gminy Halina Tylman (popierana przez PSL) i bezpartyjny Henryk Tylman, pełniący obecnie funkcję przewodniczącego rady gminy. Jak poinformowała Karpińska, zbieg nazwisk kandydatów jest przypadkowy.

Frekwencja wyborcza do południa była bardzo niska. Dopiero od godz. 16. lokale wyborcze zaczęło odwiedzać coraz więcej wyborców. Oficjalne wyniki będą znane w poniedziałek.(PAP)

zak/ dym/

Tagi: wybory, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz