Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielkopolskie: Zarzuty dla handlarzy nielegalnym alkoholem

0
Podziel się:

Kara do dziesięciu lat więzienia grozi członkom zorganizowanej grupy
przestępczej z Kalisza, którym zarzucono handel nielegalnym alkoholem i papierosami. Straty Skarbu
Państwa z tego tytułu oszacowano na milion złotych.

bEKQjnfV

Kara do dziesięciu lat więzienia grozi członkom zorganizowanej grupy przestępczej z Kalisza, którym zarzucono handel nielegalnym alkoholem i papierosami. Straty Skarbu Państwa z tego tytułu oszacowano na milion złotych.

Jak poinformował we wtorek PAP zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wlkp. Janusz Walczak, zarzuty przedstawiono ośmiu osobom.

"Sąd aresztował trzech podejrzanych, wobec jednego zastosował dozór policji, a wobec czterech nie zastosowano środków zapobiegawczych" - powiedział. Dodał, że na poczet ewentualnych grzywien oraz roszczeń policjanci zabezpieczyli majątek członków grupy - samochody, gotówkę i nieruchomości.

bEKQjnfX

Policja znalazła w dwóch magazynach w Kaliszu 300 plastikowych butelek ze spirytusem oraz 34 tys. sztuk papierosów z ukraińskimi i mołdawskimi znakami akcyzy - poinformował PAP Romuald Piecuch z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Nielegalne papierosy i alkohol były sprzedawane indywidualnie i hurtowo. "Ustalono, że podejrzani przez pół roku wprowadzili na rynek towar, na którym Skarb Państwa stracił milion złotych" - mówi Piecuch. (PAP)

zak/ bos/

bEKQjngy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)