Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielkopolskie: Zatrzymano kuriera z 4 kg kokainy

0
Podziel się

Kuriera wiozącego prawie 4 kilogramy kokainy o
czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych ujęli
funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego w okolicach Poznania -
podała w poniedziałek policja.

bEhKNBNh

Kuriera wiozącego prawie 4 kilogramy kokainy o czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych ujęli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego w okolicach Poznania - podała w poniedziałek policja.

Mężczyzna został schwytany w pościgu na terenie podpoznańskiego Puszczykowa. Narkotyk był ukryty w maszynce do mielenia mięsa, zapakowanej w pocztowej paczce.

Jak poinformował PAP Romuald Piecuch z biura prasowego wielkopolskiej policji, funkcjonariusze CBŚ i Izby Celnej w Poznaniu przygotowywali się do udaremnienia przemytu kokainy z Ameryki Południowej do Polski od kilku tygodni.

bEhKNBNj

"Na terenie Puszczykowa policjanci przygotowali zasadzkę na kierowcę, który wiózł przesyłkę. Na widok funkcjonariuszy próbował uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazał się nim 48- letni bezdomny, wcześniej karany za przestępstwa gospodarcze. W bagażniku samochodu osobowego renault zabezpieczono dużą paczkę z czterema kilogramami kokainy" - powiedział Piecuch.

W związku ze sprawą zatrzymano również 38-letnią kobietę, mieszkankę Komornik. Wcześniej w ręce policjantów wpadł jej mąż, także zamieszany w kokainowy przemyt.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Krajowej. (PAP)

rpo/ pz/ gma/

bEhKNBNK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)