Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wietnam: Co najmniej 41 ofiar śmiertelnych powodzi

0
Podziel się:

Co najmniej 41 osób poniosło śmierć, a 15 zaginęło na skutek powodzi w
środkowym Wietnamie - poinformowały we wtorek lokalne władze, które zintensyfikowały akcję pomocy
poszkodowanym przez kataklizm.

bEUSSBpN

Co najmniej 41 osób poniosło śmierć, a 15 zaginęło na skutek powodzi w środkowym Wietnamie - poinformowały we wtorek lokalne władze, które zintensyfikowały akcję pomocy poszkodowanym przez kataklizm.

Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC) zaapelowała w poniedziałek o ponad milion franków szwajcarskich (około 770 mln euro) pomocy dla powodzian. Żywioł dotknął około pół miliona ludzi.

Najbardziej ucierpiały prowincje Nghe An, Quang Binh i Ha Tinh.

bEUSSBpP

Sparaliżowany został ruch kolejowy i drogowy, szczególnie na trasie krajowej Północ-Południe. W regiony najbardziej zalane i odcięte od świata wysłano oddziały wojska i policji. Władze lokalne koncentrują swe wysiłki za zapewnieniu mieszkańcom żywności, wody pitnej i leków.

Według poniedziałkowych danych, zalanych zostało 150 tysięcy domów i setki tysięcy hektarów upraw; co najmniej 116 tys. ludzi ewakuowano.

Na początku października w wyniku powodzi w środkowym Wietnamie zginęły minimum 64 osoby. Żywioł spowodował zniszczenia oszacowane na ponad 100 mln dolarów. (PAP)

cyk/ ap/

bEUSSBpV

7514175

bEUSSBqq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)