Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wietnam: Putin zapowiedział zwiększenie dostaw rosyjskiej broni

0
Podziel się:

Składając we wtorek jednodniową wizytę w Wietnamie, prezydent Rosji
Władimir Putin zapowiedział zwiększenie dostaw rosyjskiej broni do tego kraju, będącego tradycyjnie
głównym partnerem politycznym Moskwy w regionie dalekowschodnim.

bEsfDLpN

Składając we wtorek jednodniową wizytę w Wietnamie, prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział zwiększenie dostaw rosyjskiej broni do tego kraju, będącego tradycyjnie głównym partnerem politycznym Moskwy w regionie dalekowschodnim.

"Prowadziliśmy szczegółowe dyskusje o współpracy wojskowej. Planujemy rozszerzyć dostawy rosyjskich produktów wojskowych do Wietnamu" - powiedział Putin dziennikarzom po rozmowach z prezydentem Wietnamu Truong Tan Sangiem w Hanoi.

Rosja pozostaje największym dostawcą uzbrojenia do Wietnamu, a oba kraje planują także koprodukcję w tej dziedzinie.

bEsfDLpP

W ubiegłym tygodniu Wietnamowi przekazano pierwszy z sześciu zamówionych w 2009 roku rosyjskich okrętów podwodnych klasy Kilo o napędzie konwencjonalnym.

W obecności obu prezydentów podpisano kilkanaście porozumień, dotyczących współpracy wojskowej, a także w dziedzinie wydobycia ropy i gazu, oświaty oraz ochrony zdrowia.

Jak zaznaczył Sang, jego rozmowy z Putinem były owocne, służąc rozwojowi państwowych stosunków dwustronnych.

"W atmosferze otwartości i zaufania wymieniliśmy poglądy na temat stosunków dwustronnych oraz uzgodniliśmy przedsięwzięcia na rzecz dalszego wzmocnienia i rozszerzenia wszechstronnego strategicznego partnerstwa między Wietnamem i Rosją" - powiedział dziennikarzom wietnamski prezydent.(PAP)

bEsfDLpV

dmi/ kar/

15029950

bEsfDLqq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)