Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wietnam: Wyrok skazujący za kampanię protestacyjną w Facebooku

0
Podziel się

Wietnamski użytkownik Facebooka, który wykorzystał go dla
prowadzenia kampanii na rzecz uwolnienia swego uwięzionego za krytykowanie rządu brata, został we
wtorek skazany na 15 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu za "nadużywanie swobód
demokratycznych".

bEqaYCrV

Wietnamski użytkownik Facebooka, który wykorzystał go dla prowadzenia kampanii na rzecz uwolnienia swego uwięzionego za krytykowanie rządu brata, został we wtorek skazany na 15 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu za "nadużywanie swobód demokratycznych".

Sąd w prowincji Long An na południu Wietnamu orzekł, że 30-letni Dinh Nhat Uy naruszył te same przepisy, na mocy których skazano wcześniej jego młodszego brata. Za rozpowszechnianie krytykujących rząd ulotek 26-letni Dich Nguyen Kha otrzymał w maju karę ośmiu lat więzienia, skróconą następnie o połowę.

Dinh Nhat Uy jest pierwszym Wietnamczykiem skazanym za czyny związane z korzystaniem z Facebooka. Medium to jest bardzo popularne wśród wietnamskich użytkowników internetu, których liczbę szacuje się na 30 mln, czyli jedną trzecią ludności państwa.

bEqaYCrX

Obrońcy praw człowieka zarzucają komunistycznym władzom Wietnamu stosowanie coraz surowszych represji wobec ich krytyków. Według Human Rights Watch w bieżącym roku postawiono już przed sądem 61 opozycjonistów, podczas gdy przez cały rok 2012 tylko 40. (PAP)

dmi/ ro/

14919565 14919689

bEqaYCsy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)