Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Więzienia CIA: Marty: nie mam powodu, by przepraszać Siwca

0
Podziel się:

Nie mam powodu, by przepraszać Marka Siwca
(SLD) za umieszczenie jego nazwiska w raporcie Rady Europy o
tajnych więzieniach CIA w Europie, ani usuwać jego nazwisko z
raportu - powiedział we wtorek w Brukseli autor tego dokumentu,
szwajcarski senator Dick Marty.

Nie mam powodu, by przepraszać Marka Siwca (SLD) za umieszczenie jego nazwiska w raporcie Rady Europy o tajnych więzieniach CIA w Europie, ani usuwać jego nazwisko z raportu - powiedział we wtorek w Brukseli autor tego dokumentu, szwajcarski senator Dick Marty.

"Nie ma powodu, by wymazywać to nazwisko z raportu, ani też nie ma powodu, by przepraszać. Przeciwnie - twierdzę, że (Siwiec) wiedział, podobnie jak jego prezydent (Aleksander Kwaśniewski) i inni, o tym, co się dzieje" - oświadczył Marty na konferencji prasowej w Parlamencie Europejskim.

Adwokaci Siwca wezwali w poniedziałek Marty'ego, by "niezwłocznie zaprzestał naruszać dobra osobiste" wiceprzewodniczącego PE, usunął jego nazwisko z raportu i opublikował na stronach internetowych Rady Europy przeprosiny. W przeciwnym razie Siwiec skieruje pozew o ochronę dóbr osobistych do sądu.

Jak napisano w przyjętym 26 czerwca przez Radę Europy raporcie, także były prezydent Aleksander Kwaśniewski "wiedział i aprobował" rolę Polski w tajnych operacjach CIA prowadzonych na terytorium Polski. O operacjach CIA w Polsce mieli też wiedzieć ówcześni wysocy rangą funkcjonariusze państwowi: minister obrony narodowej Jerzy Szmajdziński, szef WSI Marek Dukaczewski i właśnie Siwiec. Wszyscy zaprzeczyli tym informacjom. (PAP)

kot/ ro/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)