Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

WikiLeaks: mimo ostrzeżeń opublikujemy dalsze dokumenty

0
Podziel się

Założyciel portalu internetowego WikiLeaks Julian Assange
oświadczył, że mimo ostrzeżeń Pentagonu w najbliższych tygodniach opublikuje 15 tys. kolejnych
tajnych dokumentów o wojnie w Afganistanie.

bEgdJOCt

Założyciel portalu internetowego WikiLeaks Julian Assange oświadczył, że mimo ostrzeżeń Pentagonu w najbliższych tygodniach opublikuje 15 tys. kolejnych tajnych dokumentów o wojnie w Afganistanie.

W czasie konferencji w Sztokholmie poinformował, że WikiLeaks, który specjalizuje się w publikowaniu przecieków, jest w połowie przeglądu dokumentów. Assange powiedział, że opublikowane zostaną wszystkie dokumenty, ale pewne fragmenty zostaną zredagowane, aby chronić "niewinne osoby".

W końcu lipca portal WikiLeaks opublikował ponad 70 tys. tajnych dokumentów, dotyczących wojny w Afganistanie. Pentagon ostrzegał w piątek, że publikacja dalszych materiałów stanowiłaby "szczyt nieodpowiedzialności" i byłaby jeszcze bardziej szkodliwa niż poprzedni przeciek.

bEgdJOCv

Portal "nie da się zastraszyć Pentagonowi ani jakiejkolwiek innej organizacji" - zadeklarował Assange. "Z tymi materiałami postępujemy ostrożnie i uważnie" - zapewnił. Dodał, że materiały zawierają więcej opisów, mogących umożliwić identyfikację pewnych osób, dlatego należało je przejrzeć "linijka po linijce".

Ujawnione dotąd materiały to - jak twierdzi WikiLeaks - "sprawdzone i autentyczne dokumenty", m.in. o tajnych operacjach wojsk amerykańskich w Afganistanie między styczniem 2004 roku a grudniem 2009 roku.

Assange uczestniczył w stolicy Szwecji w seminarium zatytułowanym "Pierwszą ofiarą wojny jest prawda". (PAP)

ksaj/ jra/

bEgdJOCB

6780638 6780574 arch.

bEgdJOCW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)