Notowania

wiadomości
21.02.2014 13:41

Wipler: kończę współpracę z Gowinem i Polską Razem

Przemysław Wipler zdecydował o zakończeniu współpracy z Jarosławem Gowinem w ramach Polski Razem. Powody - jak mówił w piątek - to brak szerokiego sojuszu środowisk chcących "mniejszych podatków i mniejszej biurokracji" i marginalizacja jego zaplecza politycznego w Polsce Razem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przemysław Wipler zdecydował o zakończeniu współpracy z Jarosławem Gowinem w ramach Polski Razem. Powody - jak mówił w piątek - to brak szerokiego sojuszu środowisk chcących "mniejszych podatków i mniejszej biurokracji" i marginalizacja jego zaplecza politycznego w Polsce Razem.

"Podjąłem decyzję o zakończeniu współpracy z Jarosławem Gowinem i podjąłem decyzję zaprzestaniu współpracy w ramach Polski Razem" - powiedział Wipler dziennikarzom w piątek dziennikarzom.

Jak podkreślił, powody jego decyzji są dwa. Jednym z nich jest brak porozumienia w sprawie współpracy partii Gowina z Kongresem Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. "Na poziomie strategicznym uważam, że powinien powstać szeroki sojusz i koalicja środowisk wolnościowych, chcących mniejszych podatków i mniejszej biurokracji" - ocenił Wipler.

Z kolei - dodał - "na poziomie lokalnym bezpośrednią przyczyna takiej decyzji był fakt, jego zaplecze polityczne w Warszawie, ludzie, z którymi od wielu lat współpracował, nie znaleźli swojego miejsca w ramach Polski Razem".

Wipler zaznaczył, że ponad dwa tygodnie temu na piśmie zaproponował Gowinowi warunki, na jakich jest gotowy współpracować z Polską Razem. Zarzucanie mu - stwierdził - iż kończy współpracę z Gowinem dlatego, że nie dostał propozycji startu z pierwszego miejsca listy w Warszawie w wyborach do PE, ma niewiele wspólnego z demokracją.

Liderem warszawskiej listy PR został b. szef PJN europoseł Paweł Kowal.

Pierwszy o odejściu Wiplera z Polski Razem poinformował w czwartek wieczorem Jarosław Gowin, który - jak stwierdził - sam podjął decyzję o "wyczerpaniu formuły współpracy" z Przemysławem Wiplerem.

W ubiegłym tygodniu zarówno Gowin, jak i Wipler zapewniali w rozmowie z PAP, że pomimo ostatnich doniesień medialnych partii nie grozi rozpad.

Wipler zapewniał wówczas PAP, że nie był w żadnym ostrym konflikcie z liderem Polski Razem. "Między mną a Jarosławem Gowinem nie było żadnego konfliktu, o którym pisały media. W ostatnim czasie przestawiłem moje pomysły dotyczące funkcjonowanie Polski Razem i prosiłem o ich uwzględnienie. Cały czas o tym rozmawiamy i wydaje mi się, że bardzo wiele poglądów mamy wspólnych, a to dobry znak na przyszłość" - powiedział wówczas Wipler.

Listy Polski Razem do PE mają być zamknięte w drugiej połowie lutego. Obecnie już wiadomo, że Gowin wystartuje z pierwszego miejsca w Krakowie. Wśród "lokomotyw wyborczych" Polski Razem w wyborach europejskich znajdą się m.in. obecni europosłowie: Adam Bielan, który tak jak Gowin wystartuje z okręgu obejmującego Małopolskę i Świętokrzyskie, Artur Zasada z okręgu dolnośląsko-opolskiego, Marek Migalski na Śląsku oraz Paweł Kowal z Warszawy. (PAP)

agy/ mok/ gma/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz