Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wisła w Warszawie poniżej stanu alarmowego

0
Podziel się

#
dochodzą informacje o ostatnich działaniach straży pożarnej i aktualny stan wody
#

bEhAxDcl

# dochodzą informacje o ostatnich działaniach straży pożarnej i aktualny stan wody #

26.05. Warszawa (PAP) - Po godz. 21 stan Wisły w Warszawie wynosił 642 cm; rzeka pozostaje poniżej stanu alarmowego. Od południa lustro wody obniżyło się o 7 cm. Na Cyplu Czerniakowskim pojawił się pierwszy przesięk wału, zdaniem strażaków jest on niegroźny.

Jak powiedział PAP Grzegorz Trzeciak z zespołu prasowego stołecznej Państwowej Straży Pożarnej, pierwszy w Warszawie przesięk wału pojawił się w okolicy ul. Zaruskiego na Cyplu Czerniakowskim. Jak zaznaczył, nie stanowi on zagrożenia dla miasta.

bEhAxDcn

Wieczorem strażacy wypompowują wody gruntowe wybijające wciąż w okolicy ul. Kaszmirowej, w pobliżu Wału Miedzeszyńskiego. Zbudowane tam kilka lat temu osiedle stoi na podmokłych terenach. Jak powiedział Trzeciak, po przerwie pompowanie musiało zostać wznowione, bo wody ponownie zaczęło przybywać. Do czwartkowego poranka wstrzymano zaś prace nad udrożnieniem wawerskiego kanału Nowe Ujście.

W środę o godz. 16 został wznowiony ruch na Wale Miedzeszyńskim. Na razie będą mogły nim jeździć tylko samochody osobowe i pojazdy komunikacji miejskiej. Samochody o masie powyżej 3,5 tony zostaną na tej arterii dopuszczone do ruchu po ponownych badaniach stanu podstawy drogi i wału przeciwpowodziowego.

W środę od godziny 20 został odwołany alarm powodziowy dla Warszawy i powiatów: lipskiego, zwoleńskiego, kozienickiego, garwolińskiego, grójeckiego, otwockiego, piaseczyńskiego.

W czwartek otwarte będą już wszystkie placówki oświatowe w stolicy; w ostatnich dniach część z nich była zamknięta, gdyż znajdowały się na terenach zagrożonych zalaniem w przypadku przerwania wałów przeciwpowodziowych.

bEhAxDct

Stan wody w Wiśle obniżył się na tyle, że jednostki straży pożarnej z Warszawy mogły pojechać na tereny zalane po przerwaniu wału wiślanego w Świniarach. Do Dobrzykowa i Gąbina pojechało 40 słuchaczy Szkoły Wyższej Służby Pożarniczej oraz 14 strażaków, w tym grupa ratownictwa wysokościowego. Sprzęt, który wyjechał ze stolicy, to m.in. kilka wysokowydajnych pomp.

Najwyższy stan Wisły w Warszawie w tej powodzi odnotowano w sobotę w południe - poziom wody osiągnął wówczas 780 cm. (PAP)

mca/ abr/ bk/

bEhAxDcO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)