Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wizyta prezydenta w szpitalu w Grudziądzu

0
Podziel się:

Prezydent Bronisław Komorowski w środę w Grudziądzu otworzył lądowisko dla
śmigłowców przy Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Władysława Biegańskiego i spotkał się
z kadrą tej lecznicy.

Prezydent Bronisław Komorowski w środę w Grudziądzu otworzył lądowisko dla śmigłowców przy Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Władysława Biegańskiego i spotkał się z kadrą tej lecznicy.

Na spotkaniu z lekarzami i personelem szpitala obecna była matka prezydenta Jadwiga Komorowska, która urodziła się w Grudziądzu.

Prezydent podziękował mieszkańcom za wysokie poparcie w wyborach prezydenckich (68,53 proc.) i zachęcał do udziału wyborów samorządowych.

"To są również bardzo ważne wybory. Czasami wywołują mniejsze emocje, może mniej złych uczuć, ale niewątpliwie decydują o życiu państwa w stopniu najwyższym. Zachęcam, proszę, zabiegam, aby również tu, w Grudziądzu, frekwencja w czasie wyborów samorządowych była najwyższa, abyście państwo wybrali jak najlepsze władze, które decydują o tym, jak tu się żyje" - powiedział prezydent.

Komorowski ocenił też, że społeczeństwo jest przygotowane do konieczności zmian w systemie ochrony zdrowia.

Podkreślił, że rolą prezydenta jest ocenianie działań rządu z punktu widzenia skutków dla społeczeństwa i tak będzie oceniał działania w sferze ochrony zdrowia.

"Będę oceniał reformę zdrowia głównie pod kątem tego, co przyniesie ona pacjentom. Jedno jest pewne - brak zmian bądź opóźnienie w ich realizacji nie byłoby czymś dobrym dla pacjentów" - mówił.

Zaznaczył, że będą jeszcze kolejne etapy reformy zdrowia i nikt nie będzie proponował gwałtownych zmian.

"Z reformą zdrowia jest trochę tak, jak z wielkim statkiem transoceanicznym - nie można gwałtownie zmieniać jego kursu. Trzeba mieć wyznaczony kierunek i dokonywać manewrów w sposób spokojny, reforma będzie rozłożona na parę etapów" - przekonywał prezydent.

Zdaniem Komorowskiego, kampania przed wyborami prezydenckimi przygotowała społeczeństwo do konieczności zmian w ochronie zdrowia.

Budowa lądowiska kosztowała 4,656 mln zł. Inwestycję w 85 proc. sfinansowano ze środków unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a w pozostałej części z budżetu miasta.

Płyta lądowiska o wymiarach 41x23 metrów została zbudowana na palach o wysokości 5,7 m, a pod nią urządzono parking dla samochodów. Z lądowiska wiedzie podtrzymywana na słupach estakada o długości 71 m, którą pacjenci będą przewożeni do oddziału ratunkowego. Przy lądowisku wzniesiono awaryjną klatkę schodową i pomieszczenie na sprzęt ratowniczy. (PAP)

rau/ la/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)