Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marek jurek
01.06.2008 10:08

Wkrótce znacznie wzrosną koszty wychowania dzieci

Podniesienia stawki podatku od towarów i usług na wyroby dla najmłodszych wymaga od nas UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Przewodniczący Prawicy RzeczypospolitejMarek Jurekapeluje do władz RP, aby na forum UE przeciwstawiły się rozwiązaniom zwiększającym koszty wychowania dzieci.

- _ Nad Polską i innymi krajami Europy wisi groźba unijnej dyrektywy zabraniającej stosowania preferencyjnej stawki VAT na towary dziecięce. Jeśli temu nie zapobiegniemy - dojdzie do poważnego zwiększenia kosztów wychowania dzieci i obciążeń dochodów rodzinnych _ - czytamy w oświadczeniu Jurka z okazji Dnia Dziecka.

Polityk podkreśla, że takie zmiany nie są przesądzone, a w Unii można znaleźć wielu sprzymierzeńców w walce z takimi regulacjami.

| Podniesienia stawki podatku od towarów i usług na wyroby dla najmłodszych z obecnych 7 do 22 proc. wymaga od nas Unia Europejska, a dokładnie dyrektywa dotycząca VAT (obecnie nr 112). Zgodnie z nią wyroby dla dzieci mają być opodatkowane stawką podstawową obowiązującą w danym państwie. |
| --- |

Według Jurka, w Europie coraz więcej ludzi jest świadomych zagrożenia, które stanowi dla przyszłości narodów - _ demograficzna zima _. - _ Prorodzinne rozwiązania podatkowe są nie tylko nakazem politycznej odpowiedzialności, ale przede wszystkim aktem sprawiedliwości wobec rodziców, dzięki którym Polska i Europa mają przyszłość _ - twierdzi b. marszałek Sejmu.

- _ Dziś apeluję do władz Rzeczypospolitej o pilne podjęcie na forum Unii obrony rodzin przed zwiększeniem kosztów wychowania dzieci. Niech będzie to nasz wspólny prezent na tegoroczny Dzień Dziecka _ - czytamy w oświadczeniu lidera Prawicy Rzeczypospolitej.

Tagi: marek jurek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz