Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

WKS: Rada Konstytucyjna ogłosiła Ouattarę prezydentem

0
Podziel się

Rada Konstytucyjna ogłosiła w czwartek Alassane Ouattarę prezydentem
Republiki Wybrzeża Kości Słoniowej po pięciu miesiącach kryzysu powyborczego; w trwających wówczas
starciach między siłami Ouattary i jego rywala Laurenta Gbagbo zginęło ponad 500 osób.

bEiueAmt

Rada Konstytucyjna ogłosiła w czwartek Alassane Ouattarę prezydentem Republiki Wybrzeża Kości Słoniowej po pięciu miesiącach kryzysu powyborczego; w trwających wówczas starciach między siłami Ouattary i jego rywala Laurenta Gbagbo zginęło ponad 500 osób.

"Rada Konstytucyjna ogłasza Alassane Ouattarę prezydentem Republiki Wybrzeża Kości Słoniowej i apeluje do niego o złożenie przysięgi w odpowiednim terminie" - powiedział w Abidżanie Paul Yao N'Dre, przewodniczący Rady.

Po wyborach prezydenckich z listopada ub.r. WKS opanował kryzys powyborczy. Poprzedni prezydent Laurent Gbagbo nie chciał uznać ich wyników i oddać władzy Ouattarze. W wyniku walk między zwolennikami obu polityków zginęło ponad 500 osób. Ostatecznie po decydujących starciach w Abidżanie zwyciężył Ouattara. Gbagbo aresztowano 11 kwietnia.

bEiueAmv

Prezydent Ouattara zapowiedział powołanie Komisji Prawdy i Pojednania; ma ona sprawdzić oskarżenia dotyczące aktów okrucieństwa wobec ludności cywilnej, których miały dopuścić się obie strony konfliktu. (PAP)

jo/ mc/

8923627

bEiueAmW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)