Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Władze Kuby uwolniły kolejnego dysydenta

0
Podziel się:

Kolejny nie chce przyjąć oferty do czasu uwolnienia chorych więźniów.

Władze Kuby uwolniły kolejnego dysydenta
(twicepix/CC/Flickr)

Władze Kuby uwolniły Eduarda Diaza, który odmawiał udania się na emigrację do Hiszpanii. Wolność proponowano też Hectorowi Masedzie, jednak nie chce on przyjąć oferty do czasu uwolnienia chorych więźniów - podał Kościół katolicki na Kubie.

Przebywający na zwolnieniu warunkowym Diaz wyraził wdzięczność Kościołowi katolickiemu za uwolnienie go. Zapowiedział też, że będzie walczył o _ przejrzystość, dobrobyt, zmianę i transformacje _, choć ze względu na rodzaj zwolnienia będzie mógł to czynić z _ pewnymi ograniczeniami _.

Decyzję Masedy o pozostaniu w więzieniu przekazała mediom jego żona Laura Pollan, która przewodzi opozycyjnej grupie Damy w Bieli._ - Nie jest gotowy wyjść na wolność, bo chce całkowitej wolności lub ułaskawienia, chce też, by władze uwolniły chorych więźniów _ - powiedziała Pollan, cytowana przez agencję Associated Press.

Diaz i Maseda byli jednymi z 75 opozycjonistów aresztowanych w 2003 roku na fali represji. Otrzymali karę, odpowiednio, 21 i 20 lat więzienia, między innymi za zdradę.

W lipcu 2010 roku Raul Castro zawarł porozumienie z Kościołem katolickim zgadzając się zwolnić 52 więźniów politycznych. Władze postawiły jednak warunek, aby opuścili oni kraj udając się na emigrację do Hiszpanii.

Dotychczas uwolniono 41 więźniów. Wszyscy z jednym wyjątkiem wyemigrowali z Kuby do Hiszpanii wraz z rodzinami.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t98746.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kilka;godzinach;na;wolnosci;i;znow;za;kratkami,2,0,762370.html) Kilka godzinach na wolności i znów za kratkami Kubański dysydent Guillermo Farinas ponownie znalazł się za kratkami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t88051.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czesi;udziela;azylu;wiezniowi;politycznemu;z;kuby,149,0,699541.html) Czesi udzielą azylu więźniowi politycznemu z Kuby? Kubański dysydent Roland Jimenez Pozada przyleciał dziś do Pragi.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)