Notowania

włochy
24.09.2010 21:59

Włochy: Airbus zjechał z pasa startowego - 3 rannych

Trzy osoby odniosły w piątek obrażenia, gdy Airbus włoskich linii lotniczych Wind Jet zjechał z pasa startowego w trakcie lądowania na lotnisku w Palermo na Sycylii - podała włoska agencja ANSA.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Trzy osoby odniosły w piątek obrażenia, gdy Airbus włoskich linii lotniczych Wind Jet zjechał z pasa startowego w trakcie lądowania na lotnisku w Palermo na Sycylii - podała włoska agencja ANSA. *

Airbus 300, który leciał z Rzymu ze 143 pasażerami na pokładzie, zjechał z pasa w trakcie lądowania w ulewnym deszczu na lotnisku im. Falcone i Borsellino.

Pasażerowie opuścili samolot, zjeżdżając po dwóch trapach awaryjnych. Trzy osoby mają lekkie obrażenia głowy i twarzy.

Straż pożarna prowincji Palermo podała, że wszystkie osoby, które znajdowały się na pokładzie, bezpiecznie opuściły maszynę.

Przyczyną awarii przy lądowaniu, jak poinformowała agencja Gesap zarządzająca lotniskiem, była ulewa trwająca w okolicach Palermo od wielu godzin.

Na pasie startowym stały przypuszczalnie kałuże wody.

"Lot po starcie z Rzymu przebiegał normalnie, ale przy lądowaniu słyszeliśmy głośny huk, rodzaj eksplozji. Wszystko wydarzyło się w ciągu kilku sekund" - powiedziała dziennikarzom 31-letnia pasażerka, Cinzia Orabona. Odniosła wrażenie, że przy lądowaniu uszkodzona została tylna część kadłuba samolotu.

Nie są na razie znane żadne inne szczegóły. (PAP)

mw/ ik/ mc/

7228025

Tagi: włochy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz