Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Aktor amator z "Gomorry" znów aresztowany

0
Podziel się

Aktor amator, który zagrał w głośnym filmie "Gomorra" o neapolitańskiej mafii i
okazał się prawdziwym mafioso, został w środę zatrzymany już po raz drugi w tym roku pod zarzutem
ściągania haraczy. Giovanni Venosa podejrzany jest o przynależność do groźnego klanu kamorry,
Casalesi.

bEiRyKCt

Aktor amator, który zagrał w głośnym filmie "Gomorra" o neapolitańskiej mafii i okazał się prawdziwym mafioso, został w środę zatrzymany już po raz drugi w tym roku pod zarzutem ściągania haraczy. Giovanni Venosa podejrzany jest o przynależność do groźnego klanu kamorry, Casalesi.

Razem z Venosą, krewnym jednego z bossów, odbywającego karę dożywocia, zatrzymano pięciu innych gangsterów. Wszyscy pochodzą z okolic Caserty, uważanych za twierdzę kamorry.

W filmie "Gomorra" Venosa zagrał bossa wydającego wyrok śmierci na dwóch młodych zbuntowanych mafiosów. W prawdziwym przestępczym życiu, po pierwszym aresztowaniu w styczniu, trafił do specjalnego więzienia połączonego z zakładem pracy w rejonie Modeny na północy, jak najdalej od swych rodzinnych stron. I właśnie, jak wyszło teraz na jaw, przebywając w zakładzie karnym i na przepustkach wciąż prowadził mafijne interesy, pobierając haracze od przedsiębiorców i kupców. Groził im przy tym bronią.

bEiRyKCv

Do aresztu trafiło wcześniej także dwóch innych mężczyzn, którzy wystąpili w ekranizacji bestsellera Roberto Saviano: Salvatore Fabbricino i Bernardino Terracciano. Obaj w filmie zagrali bossów, którymi byli też naprawdę.

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mc/

bEiRyKCW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)