Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Aresztowano biznesmena, który szantażował Berlusconiego

0
Podziel się

Biznesmen z południowych Włoch Giampaolo Tarantini oraz jego żona zostali w
czwartek aresztowani w Neapolu pod zarzutem szantażowania premiera Silvio Berlusconiego -
poinformowały włoskie media.

bEgtZNlx

Biznesmen z południowych Włoch Giampaolo Tarantini oraz jego żona zostali w czwartek aresztowani w Neapolu pod zarzutem szantażowania premiera Silvio Berlusconiego - poinformowały włoskie media.

Według nich, Tarantini miał otrzymać od Berlusconiego pół miliona euro za fałszywe zeznania na temat prostytutek, odwiedzających Palazzo Grazioli - prywatną rezydencję premiera w Rzymie. Ponadto każdego miesiąca miał inkasować za to kolejne sumy. Zarzuty śledczych mają za podstawę treść podsłuchanych rozmów telefonicznych.

Nazwisko 34-letniego obecnie Tarantiniego pojawiło się w nagłówkach włoskiej prasy już dwa lata temu. Zarzucono mu wtedy, że pośredniczył w sprowadzaniu do rezydencji premiera luksusowej prostytutki Patrizii D'Addario.

bEgtZNlz

Aferę wokół obyczajowych ekscesów Berlusconiego ujawniła jako pierwsza właśnie D'Addario. W zeznaniach w trakcie śledztwa, jak też w udzielonym wywiadzie poinformowała, iż Tarantini zaprosił ją na dwa przyjęcia w Palazzo Grazioli, obiecując wynagrodzenie w kwocie 2 tys. euro. Za pierwszym razem, ponieważ nie przenocowała u premiera, otrzymała tylko tysiąc euro. W trakcie drugiej wizyty spędziła w rezydencji noc, ale twierdzi, że nic za to nie dostała. (PAP)

dmi/ ap/

9693997

bEgtZNma
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)