Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Awaryjne lądowanie samolotu Alitalii, problemy z podwoziem

0
Podziel się

Samolot włoskich linii lotniczych Alitalia musiał w niedzielę
wieczorem awaryjnie lądować na lotnisku w Rzymie z powodu problemów z wysunięciem podwozia -
poinformowała włoska agencja Ansa. Nikomu nic się nie stało.

bEpRbqjV

Samolot włoskich linii lotniczych Alitalia musiał w niedzielę wieczorem awaryjnie lądować na lotnisku w Rzymie z powodu problemów z wysunięciem podwozia - poinformowała włoska agencja Ansa. Nikomu nic się nie stało.

Airbus A320, na którego pokładzie było 151 pasażerów, leciał z Madrytu. Pilot miał problemy z wysunięciem prawej goleni podwozia. Z tego powodu przerwał pierwsze podejście do lądowania na lotnisku Fiumicino, a następnie dokonał niskiego przylotu, by obsługa naziemna mogła obejrzeć podwozie.

Pilot zdecydował się na lądowanie awaryjne bez wysuniętego prawego podwozia. W pogotowiu czekały służby medyczne i wozy strażackie. Płytę lotniska pokryto specjalną pianką przeciwpożarową.

bEpRbqjX

Po zetknięciu się z płytą lotniska maszyna przechyliła się na prawą stronę i po zatrzymaniu oparła się na skrzydle. Wszystkich pasażerów ewakuowano po nadmuchiwanych trapach. Nikomu nic się nie stało.

Włoskie władze lotnicze wszczęły dochodzenie w celu ustalenia przyczyny awarii podwozia.

W czerwcu br. na tym samym lotnisku wylądował awaryjnie - również bezpiecznie - Airbus A320 linii Wizz Air. Wówczas w samolocie nie wysunęło się lewe podwozie. (PAP)

sp/

bEpRbqkd

14685003 1468531 int.

bEpRbqky
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)