Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Berlusconi chce resocjalizacji pod opieką służb społecznych

0
Podziel się

Były premier Włoch Silvio Berlusconi złożył w prokuraturze w Mediolanie wniosek
o możliwość odbycia pod opieką służb socjalnych kary pozbawienia wolności, na jaką prawomocnie
skazano go za oszustwa podatkowe - podały w piątek media powołując się na adwokatów.

bEpDnFqZ

Były premier Włoch Silvio Berlusconi złożył w prokuraturze w Mediolanie wniosek o możliwość odbycia pod opieką służb socjalnych kary pozbawienia wolności, na jaką prawomocnie skazano go za oszustwa podatkowe - podały w piątek media powołując się na adwokatów.

77-letni Berlusconi ze względu na wiek nie pójdzie do więzienia. Do wyboru miał resocjalizację, na przykład poprzez pracę społeczną, lub areszt domowy.

Z kary czterech lat więzienia, jaką otrzymał, ponad trzy lata podlegają amnestii. Kara została zredukowana do dziewięciu miesięcy.

bEpDnFrb

Wniosek byłego szefa rządu i lidera centroprawicy musi zaaprobować sędzia, który decyduje o trybie odbywania kary. Według źródeł sądowych postanowienie w tej sprawie zapadnie nie wcześniej niż na wiosnę przyszłego roku.

W ostatnich dniach już kilka stowarzyszeń i organizacji wyraziło gotowość przyjęcia Berlusconiego i zaproponowało mu pracę społeczną. Zgłosiła się między innymi organizacja obrony praw konsumentów Codacons proponując mu, by pomagał obywatelom. Poza tym gościnę i miejsce pracy zaoferowały byłemu premierowi stowarzyszenie obrońców praw zwierząt i środowiska, szkoła na północy Włoch, spółdzielnia z Neapolu, dobroczynna wspólnota katolicka oraz ruch przeciwników kary śmierci.

Rozważana jest również inna możliwość: resocjalizacja Berlusconiego w domu w obecności opiekuna społecznego, któremu zostałby powierzony.

Trudno, jak zauważają eksperci, wyobrazić sobie, by medialny magnat chodził wykonywać pracę społeczną z 12-osobową eskortą złożoną z policjantów, pilnujących go jako byłego premiera, oraz z jego prywatnej ochrony.

bEpDnFrh

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ ap/

bEpDnFrC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)