Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Berlusconi: jeśli nie zaaprobują cięć, idziemy do domu

0
Podziel się

Premier Włoch Silvio Berlusconi zagroził w czwartek, że jeśli
parlament nie zaaprobuje jego planu cięć budżetowych rzędu 24 mld euro, to on i jego rząd "pójdą
sobie do domu".

bEhOUpkR

Premier Włoch Silvio Berlusconi zagroził w czwartek, że jeśli parlament nie zaaprobuje jego planu cięć budżetowych rzędu 24 mld euro, to on i jego rząd "pójdą sobie do domu".

W wywiadzie dla programu Studio Otwarte telewizji Italia I, jednej ze stacji należący do jego rodziny, Berlusconi oświadczył: "Jeżeli parlament nie zatwierdzi planu oszczędności, pójdziemy sobie do domu".

Premier dodał, że "decyzja rządu, aby powiązać głosowanie nad planem oszczędności z kwestią wotum zaufania dla rządu, była aktem odwagi" w interesie włoskich rodzin, oszczędzających i przedsiębiorstw.

bEhOUpkT

Berlusconi bronił również w wywiadzie ustawy, nazwanej przez większość włoskich mediów "ustawą kagańcową". Na mocy ustawy publikowanie w mediach fragmentów rozmów pochodzących z legalnych podsłuchów będzie karane wysokimi grzywnami.

Przede wszystkim jednak ogranicza ona stosowanie podsłuchów telefonicznych.

Ustawa wywołuje silną opozycję w jego własnym ugrupowaniu, rządzącej partii Lud Wolności. Przewodniczący Izby Deputowanych Gianfranco Fini z tej samej partii obawia się, że utajnienie podsłuchów zapewni większą bezkarność włoskiej mafii.(PAP)

ik/ kar/

bEhOUpkZ

6580786

bEhOUplu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)