Notowania

włochy
31.10.2009 14:02

Włochy: Berlusconi nie poda się do dymisji, jeśli zostanie skazany

Premier Włoch Silvio Berlusconi oświadczył, że nie poda się do dymisji, jeżeli otrzyma wyrok skazujący w jednym z jego procesów, które zostaną wkrótce wznowione.

Podziel się
Dodaj komentarz

Premier Włoch Silvio Berlusconi oświadczył, że nie poda się do dymisji, jeżeli otrzyma wyrok skazujący w jednym z jego procesów, które zostaną wkrótce wznowione.

Taką deklarację szef włoskiego rządu złożył w książce włoskiego dziennikarza telewizyjnego Bruno Vespy, a jego słowa rozpowszechniły w sobotę media.

Wkrótce w rezultacie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niezgodności z konstytucją ustawy o immunitecie, odblokowane zostaną dwa procesy Berlusconiego. W jednym oskarżony jest o przekupienie brytyjskiego adwokata Davida Millsa w zamian za złożenie korzystnych dla siebie zeznań. W drugim wraz z innymi osobami premier odpowie za oszustwa przy zakupie praw do emisji w swojej telewizji Mediaset. Ten proces zostanie wznowiony w listopadzie.

W deklaracji złożonej dla Bruno Vespy Berlusconi oświadczył: "Ufam wciąż w to, że istnieją poważni sędziowie, którzy wydają poważne wyroki, oparte na faktach".

"Jeśli zapadnie wyrok skazujący w tych procesach, to staniemy w obliczu takiego obalenia prawdy, że tym bardziej poczuję się w obowiązku wytrwania na moim stanowisku, by bronić demokracji i państwa prawa" - zaznaczył Silvio Berlusconi.

Wyraził jednocześnie przekonanie, że Sąd Najwyższy uchyli wydany już na jego adwokata Davida Millsa i utrzymany przez sąd apelacyjny wyrok 4,5 roku więzienia za korupcję. (PAP)

sw/ ksaj/ ura/

Tagi: włochy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz