Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Bilet do Koloseum można kupić za pomocą smartfona

0
Podziel się

Od środy bilety do Koloseum będzie można kupić za pomocą smartfona -
zapowiedziała dyrekcja zabytku. Dzięki temu, jak zapewniono, turyści unikną stania w długich
kolejkach do amfiteatru, który codziennie zwiedza średnio około 8 tysięcy osób.

bEpGqpfp

Od środy bilety do Koloseum będzie można kupić za pomocą smartfona - zapowiedziała dyrekcja zabytku. Dzięki temu, jak zapewniono, turyści unikną stania w długich kolejkach do amfiteatru, który codziennie zwiedza średnio około 8 tysięcy osób.

Bilety wstępu można będzie kupić wchodząc na stronę internetową Koloseum ze smartfona i płacąc kartą kredytową nie tylko z wyprzedzeniem, ale również tuż przed samym zwiedzaniem.

Do normalnej ceny: 12 euro i 7,50 euro ze zniżką dodawana będzie opłata w wysokości 1 euro za kupienie biletu w przedsprzedaży.

bEpGqpfr

Administrator dóbr archeologicznych Rzymu Mariarosaria Barbera wyjaśniła na konferencji prasowej, przedstawiając szczegóły tej inicjatywy, że konieczne było zredukowanie kolejek do amfiteatru Flawiuszy i ułatwienie dostępu do niego. Podkreśliła, że ze smartfona można skorzystać już także wtedy, gdy stoi się w kolejce i stwierdzi się, że jest ona za długa.

To znaczne ułatwienie wprowadzono niemal równolegle z formalnym rozpoczęciem wielkiego remontu Koloseum, finansowanego przez prywatnego przedsiębiorcę, jednego z najbogatszych Włochów, Diego Della Valle. Wyłożył on na ten cel 25 milionów euro.

Gruntowne prace, które mają uratować rozpadający się zabytek, rozpoczęto z ponad dwuletnim opóźnieniem, spowodowanym przez liczne sprawy sądowe i postępowania administracyjne w rezultacie protestów stowarzyszeń sprzeciwiających się powierzeniu remontu jednemu sponsorowi. (PAP)

sw/ mc/

bEpGqpfS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)