Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Były premier D'Alema wśród kandydatów na szefa dyplomacji UE

0
Podziel się

Wśród kandydatów na stanowisko szefa dyplomacji Unii Europejskiej pojawiło się
w nieoficjalnych rozmowach nazwisko byłego premiera Włoch, byłego komunisty Massimo D'Alemy -
podały włoskie źródła z Brukseli.

bEibnXGt

Wśród kandydatów na stanowisko szefa dyplomacji Unii Europejskiej pojawiło się w nieoficjalnych rozmowach nazwisko byłego premiera Włoch, byłego komunisty Massimo D'Alemy - podały włoskie źródła z Brukseli.

Kandydatura ta, choć jeszcze nieoficjalna i jedna z wielu, uzyskała już przychylność ze strony centroprawicowego rządu Silvio Berlusconiego. Kancelaria Premiera w wydanym oświadczeniu podkreśliła, że jeżeli pojawi się szansa na prestiżowe stanowisko w unijnych strukturach dla Włocha, to jego gabinet poważnie rozważy taką kandydaturę.

Na unijnym szczycie w Brukseli zapewnił o tym minister spraw zagranicznych Włoch Franco Frattini, który reprezentuje chorego na szkarlatynę Berlusconiego.

bEibnXGv

Stanowisko to komentatorzy uznali za znaczące "otwarcie" premiera na ewentualną kandydaturę przedstawiciela centrolewicowej opozycji i bardzo ważny gest wyciągnięcia ręki w stronę Partii Demokratycznej po miesiącach poważnych napięć i konfliktów.

60-letni Massimo D'Alema oświadczył na wiadomość, że jego kandydatura pojawiła się podczas brukselskich rozmów unijnych "szerpów", iż jest "zaszczycony" i "wdzięczny" włoskiemu rządowi.

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mc/

bEibnXGW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)