Notowania

wyniki
29.11.2009 00:24

Włochy: Centroprawica zadowolona z wyniku referendum w Szwajcarii

Przedstawiciele rządzącej we Włoszech centroprawicy wyrazili w niedzielę satysfakcję z wyniku referendum w Szwajcarii, w którym większość obywateli opowiedziała się za zakazem budowy minaretów w tym kraju. Zdaniem polityków koalicji jest to wzór dla Włoch.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Przedstawiciele rządzącej we Włoszech centroprawicy wyrazili w niedzielę satysfakcję z wyniku referendum w Szwajcarii, w którym większość obywateli opowiedziała się za zakazem budowy minaretów w tym kraju. Zdaniem polityków koalicji jest to wzór dla Włoch. *

W Italii mieszka ponad milion muzułmańskich imigrantów.

"Także cierpliwa Szwajcaria jest zmęczona szerzeniem się imigracji i islamu" - oświadczył w reakcji na wynik referendum szef klubu Lud Wolności we włoskim Senacie Maurizio Gasparri.

"Również we Włoszech musimy kontynuować politykę rygoru - dodał senator Gasparri. To nasze pełne prawo" - stwierdził.

Zadowolenia nie kryje prawicowa, oskarżana o ksenofobię koalicyjna Liga Północna, niechętna muzułmańskim imigrantom.

"Po raz kolejny z sąsiedniej Szwajcarii popłynął wzór demokracji dla całej Europy" - powiedział deputowany Ligi Marco Rondini. Jego zdaniem jest to "przykład dla Włoch". Przypomniał, że jego ugrupowanie od dawna domaga się przeprowadzania lokalnych plebiscytów w miastach, gdzie planuje się budowę meczetu.

"Nasi szwajcarscy kuzyni skierowali ważny sygnał przeciwko islamizacji Starego Kontynentu. To postępująca tendencja, którą należy zatamować" - stwierdził prawicowy włoski deputowany.

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ gsi/

Tagi: wyniki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz