Notowania

włochy
30.06.2009 09:59

Włochy: Co najmniej 13 osób zginęło w wybuchu wagonu-cysterny

# szczegóły wypadku #

Podziel się
Dodaj komentarz

# szczegóły wypadku #

30.06. Rzym (PAP) - Do 13 wzrosła liczba zabitych w wyniku wybuchu pociągu-cysterny z płynnym gazem w Viareggio w Toskanii we Włoszech w nocy z poniedziałku na wtorek. Ofiary to między innymi mieszkańcy okolicznych domów, zniszczonych w rezultacie eksplozji.

Ponad 30 osób odniosło obrażenia; 2,5-letnia dziewczynka jest w stanie ciężkim.

Media nie wykluczają, że ofiar może być znacznie więcej.

Łącznie ewakuowano około tysiąca osób.

To największa od lat taka katastrofa we Włoszech.

W jej miejscu trwa akcja ratunkowa. Na inspekcję przybył szef Obrony Cywilnej.

Do wybuchu doszło niemal w środku miasta, gdzie przebiegają tory kolejowe, przy których w bardzo bliskiej odległości stoją domy mieszkalne, kościoły i inne budynki. Stacja, w pobliżu której doszło do tragedii, to główny węzeł kolejowy, także turystyczny, łączący miasta Lucca, Florencja i Versilia.

Przytacza się wypowiedzi świadków wypadku, którzy to, co się wydarzyło ,nazywają "piekłem". Według ich relacji wszystko stanęło natychmiast w ogniu. Ogarnął on 10 domów.

Włoskie media przytaczają wypowiedzi ekspertów, których zdaniem zlekceważono ryzyko, jakie niesie ze sobą awaria pociągu, przewożącego gaz przez środek miasta. W tym przypadku według nich doszło do pęknięcia osi w wagonie, co w składzie kolejowym - zauważają- można uznać za typowy wypadek.

Działacze związków zawodowych, działających na włoskich kolejach zarzucili ich dyrekcji lekceważenie norm bezpieczeństwa.(PAP)

sw/ ro/

Tagi: włochy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz