Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
banki
25.11.2009 21:40

Włochy: Dochodzenie ws. kont watykańskiego banku Ior w Unicredit

# więcej informacji nt. dochodzenia #

Podziel się
Dodaj komentarz

# więcej informacji nt. dochodzenia #

25.11. Rzym (PAP) - Prokuratura w Rzymie wszczęła dochodzenie, by wyjaśnić, czy watykański bank Ior w relacjach z włoskim bankiem Unicredit nie złamał przepisów dotyczących prania brudnych pieniędzy i jawności informacji dotyczących właścicieli rachunków - poinformowały w środę włoskie media.

Ekonomiczny dziennik "Il Sole-24" podał na swej stronie internetowej, że postępowanie prowadzone jest przy zachowaniu najwyższej dyskrecji.

Sprawa dotyczy kont należących do Ior, a otwartych w filii Unicredit w Rzymie, w pobliżu Watykanu. W ciągu ostatnich trzech lat na konta te przekazywano rocznie około 60 milionów euro.

Sygnał o możliwych nieprawidłowościach, które określono jako "brak przejrzystości" w sprawie informacji o tym, kto jest właścicielem tych kont, zgłosiła jednostka informacji finansowej, czyli specjalna komórka "wywiadu finansowego" narodowego banku włoskiego.

Celem dochodzenia ma być ustalenie, kto dokładnie jest właścicielem jednego lub więcej kont, przypisanych watykańskiemu bankowi Ior. Nie wyklucza się hipotezy, że w ten sposób utworzony został kanał przepływu pieniędzy między Ior a włoskim bankiem przy naruszeniu przepisów z 2007 roku.

Rzecznik Unicredit - podał dziennik "Il Sole-24" - nie skomentował doniesień o dochodzeniu.

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mc/

Tagi: banki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz