Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Dochodzenie ws. złamania prywatności przez Google

0
Podziel się

Na wniosek włoskiego głównego inspektora ochrony danych osobowych prokuratura w
Rzymie wszczęła dochodzenie - w tej chwili przeciwko "nieznanym sprawcom", ale wiadomo, że chodzi o
Google - w sprawie kradzieży danych osobowych.

bEiJESgl

*Na wniosek włoskiego głównego inspektora ochrony danych osobowych prokuratura w Rzymie wszczęła dochodzenie - w tej chwili przeciwko "nieznanym sprawcom", ale wiadomo, że chodzi o Google - w sprawie kradzieży danych osobowych. *

Miało do tego dojść podczas przejazdu przez miasta we Włoszech tzw. Google cars, samochodów firmy, które filmują je do serwisu "Street view", pokazującego w internecie ulice i poszczególne domy.

Firma Google wyraziła gotowość do współpracy i zapewniła, że jeśli w czasie zbierania tej dokumentacji przechwycono informacje łamiące zasady prywatności, to tylko szczątkowo, a zatem nie można ich odtworzyć.

bEiJESgn

Prokuratura przypomniała zaś, że tego rodzaju podsłuch czy kradzież danych są we Włoszech uważane za przestępstwo i karane. Zbieranie informacji dla serwisu Google prokuratura uznała zaś za niedopuszczalną ingerencję w życie prywatne ludzi.

Główny inspektor ochrony danych osobowych Francesco Pizzetti wyjaśnił, że zgłosił tę sprawę do prokuratury, bo jego zdaniem problem dotyczy nie tyle samych zdjęć ulic i przechodzących ludzi, ile przechwycenia przez aparaturę Google sygnałów sieci bezprzewodowej, wykorzystywanej w komputerach i telefonach komórkowych, a zatem uzyskania dostępu do informacji przekazywanych tą drogą przez osoby prywatne.

z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mc/

bEiJESgO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)