Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy: Film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" Wajdy trafi do kin

0
Podziel się:

Film Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei" trafi w najbliższych
miesiącach do kin we Włoszech. Obecnie przygotowywany jest do dystrybucji, co oznacza między innymi
konieczność nagrania dubbingu.

bEEeilnV

Film Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei" trafi w najbliższych miesiącach do kin we Włoszech. Obecnie przygotowywany jest do dystrybucji, co oznacza między innymi konieczność nagrania dubbingu.

Dystrybutorem filmu, który miał światową premierę na festiwalu w Wenecji we wrześniu zeszłego roku, jest - jak dowiaduje się PAP - rzymska firma Nomad. Ta firma dystrybucyjna i producentka specjalizuje się, jak podkreśla, w promowaniu najlepszych, ambitnych filmów.

Nieznany jest jeszcze termin rzymskiej premiery filmowej opowieści laureata Oscara o Lechu Wałęsie. Przypuszcza się, że odbędzie się ona wiosną, a więc przed 25. rocznicą wyborów 4 czerwca w Polsce i początku demokratycznych przemian.

bEEeilnX

Po weneckiej premierze film Wajdy miał dobre recenzje we włoskiej prasie, która zwracała przede wszystkim uwagę na jego historyczne walory, a także na wyjątkowo ciekawy dla Włochów, wiążący fabułę wątek wywiadu legendy światowego dziennikarstwa Oriany Fallaci, przeprowadzonego z przywódcą Solidarności w marcu 1981 roku w Gdańsku.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ kar/ jra/

bEEeiloy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)