Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: "Il Giornale" ujawnia program pielgrzymki papieża do Ziemi Świętej

0
Podziel się

Podczas majowej pielgrzymki do Ziemi Świętej
Benedykt XVI złoży wizytę w meczecie w Ammanie w Jordanii i w
jerozolimskim instytucie Yad Vashem (Jad wa-Szem), będzie przy
Ścianie Płaczu i odwiedzi obóz palestyńskich uchodźców na terenach
Autonomii Palestyńskiej.

bEiYJRHF

Podczas majowej pielgrzymki do Ziemi Świętej Benedykt XVI złoży wizytę w meczecie w Ammanie w Jordanii i w jerozolimskim instytucie Yad Vashem (Jad wa-Szem), będzie przy Ścianie Płaczu i odwiedzi obóz palestyńskich uchodźców na terenach Autonomii Palestyńskiej.

Te i inne punkty przygotowywanego nadal programu podróży ujawnia w poniedziałek włoskie "Il Giornale".

Według nieoficjalnych jeszcze informacji papież będzie w Jordanii, Izraelu i Autonomii Palestyńskiej od 8 do 15 maja. Będzie to podróż śladami Jana Pawła II, który taką samą odbył w marcu 2000 roku.

bEiYJRHH

Jak podkreśla gazeta, chociaż wydawało się, że sprawa biskupa negacjonisty Richarda Williamsona stawia pielgrzymkę pod znakiem zapytania, przygotowania do niej nie zostały przerwane.

Podobnie jak wizyta polskiego papieża w Ziemi Świętej, także i ta rozpocznie się w stolicy Jordanii - Ammanie, dokąd Benedykt XVI przybędzie 8 maja. Następnego dnia papież będzie na górze Nebo, z której rozciąga się widok na Ziemię Obiecaną. Kilka godzin później odwiedzi meczet.

Na 10 maja planuje się mszę dla wspólnoty katolickiej na stadionie w Ammanie, a także wizytę w miejscu chrztu Jezusa nad rzeką Jordan.

11 maja papież poleci do Izraela i od razu po przylocie spotka się z prezydentem Szimonem Peresem oraz złoży wizytę w instytucie Yad Vashem.

bEiYJRHN

Włoska gazeta utrzymuje, że Benedykt XVI nie wejdzie do pawilonu, w którym znajduje się zdjęcie Piusa XII z kontestowanym od lat przez Watykan podpisem pod jego zdjęciem. Zarzuca się w nim papieżowi czasów wojny milczenie i obojętność wobec zagłady Żydów.

12 maja ma dojść do spotkania Benedykta XVI z wielkim muftim Jerozolimy. Kolejne punkty programu to spacer do Ściany Płaczu, wizyta w Wieczerniku oraz rozmowa z wielkimi rabinami Izraela. Następnie odbędzie się papieska msza w Dolinie Jozafata w pobliżu Gaju Oliwnego.

13 maja papież uda się do Autonomii Palestyńskiej na spotkanie z prezydentem Mahmudem Abbasem. Odprawi też mszę na Placu Żłóbka w Betlejem, tak jak Jan Paweł II. Po południu pojedzie do obozu palestyńskich uchodźców.

14 maja Benedykt XVI spędzi w Nazarecie, gdzie odprawi mszę. 15 maja, przed odlotem do Rzymu, w Jerozolimie Benedykt XVI uda się do Bazyliki Grobu Świętego. (PAP)

bEiYJRHO

sw/ ksaj/ ro/

bEiYJRIi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)