Notowania

włochy
24.12.2010 01:19

Włochy: Kurs zapobiegania idiotyzmowi

"Kurs zapobiegania idiotyzmowi"- tak nazwano trzymiesięczne szkolenie, rozpoczynające się w styczniu w mieście Oristano na Sardynii. Nie jest to, jak zapewniają organizatorzy, karnawałowy żart i na dowód tego ogłosili szczegółowy program kursu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*"Kurs zapobiegania idiotyzmowi"- tak nazwano trzymiesięczne szkolenie, rozpoczynające się w styczniu w mieście Oristano na Sardynii. Nie jest to, jak zapewniają organizatorzy, karnawałowy żart i na dowód tego ogłosili szczegółowy program kursu. *

Dwoje włoskich dziennikarzy poprowadzi wykłady, zatytułowane "Idiotyzm i internet" oraz "Idiotyzm i nauka". Pisarka Barbara Alberti wygłosi pogadankę o idiotyzmach w rodzinie. Znany krytyk sztuki Vittorio Sgarbi mówić będzie o idiotyzmie w sztuce współczesnej.

Poza tym zapowiedziano wykłady: "Idiotyzm i intelektualiści" oraz "Idiotyzm, konformiści i antykonformiści". Poruszony zostanie także temat: "Idiotyzm i narkotyki".

W sumie do kwietnia odbędzie się 13 wykładów. Ich inicjatorem jest artysta z Sardynii Filippo Martinez.

"W umiarkowanej dawce idiotyzm może uczynić życie piękniejszym, ale kiedy pojawia się ryzyko, że się przesadzi, lepiej temu zapobiec" - tak pomysłodawca szkolenia uzasadnił jego cel. (PAP)

sw/ jm/

Tagi: włochy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz