Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Lech Wałęsa: to Europa moich marzeń

0
Podziel się

"Europa, jaką mamy to Europa moich marzeń"- powiedział Lech Wałęsa w
poniedziałek w Trydencie. Były prezydent przebywa na północy Włoch, między innymi w miejscach
odwiedzanych przez Jana Pawła II.

bEhubUMR

*"Europa, jaką mamy to Europa moich marzeń"- powiedział Lech Wałęsa w poniedziałek w Trydencie. Były prezydent przebywa na północy Włoch, między innymi w miejscach odwiedzanych przez Jana Pawła II. *

"To pokolenie zrobiło wystarczająco dużo, choć wiele jest jeszcze do zrobienia"- mówił Wałęsa w wystąpieniu, cytowanym przez agencję Ansa.

"Ale gdyby mój ojciec żył i mógłbym mu powiedzieć, że nie ma już granic ani żołnierzy między Polską a Niemcami, umarłby na zawał bo wydawałoby mu się to tak nieprawdopodobne i wspaniałe" - stwierdził.

bEhubUMT

Kreśląc obraz Europy pokoju Wałęsa zauważył następnie: "Jesteśmy wciąż daleko od mety a następne kroki należą do młodzieży, ale do tej pory udało nam się i to bez użycia siły".

"Nie zniechęcajmy się w tej budowie" - powiedział b. prezydent apelując o sprawiedliwość, jedność, mądrość i likwidację nierówności. Jako niedopuszczalne określił to, że fabryki przenoszą produkcję tam, gdzie jest tańsza siła robocza.

Ponadto Wałęsa wyraził opinię, że dawna polityka "nie jest reprezentatywna dla nowych pokoleń, które z tego powodu są mniej upolitycznione". "A nową politykę trzeba zbudować, nie ma jej"- dodał.

W planie wtorkowej wizyty Lecha Wałęsy w Trydencie jest wyprawa na szczyt Adamello, gdzie w 1984 roku Jan Paweł II jeździł na nartach.

bEhubUMZ

Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ jm/

bEhubUNu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)