Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
24.02.2006 12:27

Włochy: Minister sprawiedliwości porównuje islamski terroryzm do nazizmu

24.2.Rzym (PAP) - Minister sprawiedliwości Włoch Roberto Castelli porównał islamski terroryzm do nazizmu. W wywiadzie dla piątkowego wydania dziennika "Il Giornale" wyraził przekonanie, że obecna sytuacja przypomina lata 30. ubiegłego wieku, kiedy narodził się hitleryzm.

Podziel się
Dodaj komentarz

*24.2.Rzym (PAP) - Minister sprawiedliwości Włoch Roberto Castelli porównał islamski terroryzm do nazizmu. W wywiadzie dla piątkowego wydania dziennika "Il Giornale" wyraził przekonanie, że obecna sytuacja przypomina lata 30. ubiegłego wieku, kiedy narodził się hitleryzm. *

"Trzeba stawić czoło problemowi, jakim jest integryzm, który podżega masy. Islamski terroryzm stanowi zagrożenie podobne do nazizmu i stawia Europę w takiej sytuacji, w jakiej znalazła się pod koniec lat 30." - powiedział włoski minister sprawiedliwości z Ligi Północnej.

Zapytany, czy jego partia przeprosi kraje arabskie za zachowanie zmuszonego do dymisji ministra ds. reform Roberto Calderolego, który nosił koszulkę z karykaturą Mahometa, Castelli odparł: "Musimy odróżnić akty przemocy, za które należy przeprosić, od wolnych opinii, które można ostro krytykować. Ale opinie te mają rację bytu" - dodał minister.

"W rozmowie z państwami islamskimi potrzebna jest stanowczość. Dialog - tak, ale nie rezygnując z naszych chrześcijańskich korzeni" - oświadczył włoski minister sprawiedliwości.

Sylwia Wysocka (PAP)

kan/

Tagi: włochy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz