Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Minister: traktat z Libią ws. imigracji już nie obowiązuje

0
Podziel się

Minister obrony Włoch Ignazio La Russa oświadczył w sobotę, że włosko-libijski
traktat o walce z nielegalną imigracją, zawarty w 2008 roku przez premiera Silvio Berlusconiego i
Muammara Kadafiego, już nie obowiązuje i dlatego Włochom grozi napływ uchodźców.

bEhGhEmt

Minister obrony Włoch Ignazio La Russa oświadczył w sobotę, że włosko-libijski traktat o walce z nielegalną imigracją, zawarty w 2008 roku przez premiera Silvio Berlusconiego i Muammara Kadafiego, już nie obowiązuje i dlatego Włochom grozi napływ uchodźców.

Szef resortu obrony powiedział: "Konsekwencją faktu, że traktat Włochy-Libia już nie działa jest to, że my sądzimy, iż bardzo wielu imigrantów może przybyć przez Libię do nas, znacznie więcej, niż miało to miejsce wcześniej".

Odnosząc się do kryzysu imigracyjnego, jaki według rządu w Rzymie grozi Włochom, minister La Russa oświadczył: "Słuszne są sankcje i słowa potępienia, ale Europa musi też wziąć na siebie odpowiedzialność za kryzys".

bEhGhEmv

"Nie można sobie wyobrazić tego, że z egoizmu północna Europa pozostawi samą Europę południową, w tym przypadku Włochy, stojące w obliczu kwestii libijskich uciekinierów" - podkreślił minister obrony.

Na mocy traktatu o przyjaźni i współpracy włosko-libijskiej, uroczyście podpisanego latem 2008 roku, oba te kraje patrolowały wybrzeże i wody Morza Śródziemnego, co znacznie ograniczało napływ imigrantów z Libii, która długo była punktem nielegalnego przerzutu uciekinierów z Afryki.(PAP)

sw/ klm/ drag/

bEhGhEmW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)