Notowania

wiadomości
28.12.2012 05:44

Włochy: Najdroższy Sylwester w Wenecji i w Dolomitach

We Włoszech najdroższym miastem na sylwestrowy pobyt jest Wenecja - wynika z analiz cen hoteli. Ale jeszcze więcej trzeba zapłacić w znanej miejscowości w Dolomitach, Madonna di Campiglio; tam cena za nocleg w dwuosobowym pokoju dochodzi do 200 euro.

Podziel się
Dodaj komentarz

*We Włoszech najdroższym miastem na sylwestrowy pobyt jest Wenecja - wynika z analiz cen hoteli. Ale jeszcze więcej trzeba zapłacić w znanej miejscowości w Dolomitach, Madonna di Campiglio; tam cena za nocleg w dwuosobowym pokoju dochodzi do 200 euro. *

Wenecja ze swymi niezapomnianymi widokami i tradycją zbiorowego toastu o północy na Placu świętego Marka wciąż prowadzi w rankingach ulubionych miejsc powitania Nowego Roku i to mimo cen, które są wyższe niż w innych miastach.

Dane mieszczącego się tam międzynarodowego ośrodka badań ekonomii turystyki (Ciset) przy Uniwersytecie Ca Foscari wskazują, że nocleg w dwuosobowym pokoju w weneckim hotelu kosztuje na przełomie roku średnio 130 euro. Pocieszeniem jest to, że zarówno w Wenecji, jak i innych miastach hotelarze obniżyli ceny w porównaniu z listopadem o kilka procent.

Kolejne miejsca w klasyfikacji najdroższych noclegów w hotelach zajmują: Mediolan (średnio 120 euro), Rzym (109 euro), Florencja (105 euro) i Werona (100 euro).

Lecz wszelkie rekordy padają w popularnych górskich kurortach, które przed Sylwestrem wypełniły się gośćmi z całych Włoch i zagranicy. W Madonna di Campiglio w Trydencie dwie osoby muszą zapłacić za noc średnio 194 euro. Tylko trzy euro mniej wynosi średnia w drugim znanym ośrodku narciarskim Cortina d'Ampezzo w Dolomitach, gdzie tradycyjnie wypoczywa finansowa elita Europy. W wielu innych miejscowościach ceny te sięgają 170 euro.

Znacznie bardziej atrakcyjne cenowo są inne europejskie miasta na czele z Berlinem - zauważa się w zestawieniu. (PAP)

sw/ ksaj/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz